I. Hofmanas: ūkininkų reikalavimas dėl SND akcizo išpildytas visiškai

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr. Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Seimui nutarus suskystintų naftos dujų (SND) akcizą nuo kovo mažinti daugiau negu 23 kartus, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas sako, kad šis ūkininkų reikalavimas visiškai išpildytas. 

„Reikalavimuose buvo įrašyta, kad akcizas turėtų būti ne didesnis nei pas artimiausius kaimynus. 13 eurų akcizas ir yra Lenkijoje, šitas reikalavimas išpildytas pilnai“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė I. Hofmanas.

Pasak jo, dėl kitų žemdirbių reikalavimų – daugiamečių pievų atstatymo, pieno krizės – pasigendama didesnio valdžios dėmesio. 

„Europos Komisija atidėjo vieneriems metams daugiamečių pievų klausimą, bet tai nereiškia, kad turime atsipalaiduoti tiek mes, ūkininkai, tiek valdžia, ministerija, nes netruks metai praeiti ir reikia spręsti iš esmės problemą, sumažinti referencinį dydį, kad ateity nebūtų tos problemos“, – sakė I. Hofmanas.

„Kalbant apie pieną klausimas, labiausiai kybantis ore. (...) Kol kas tos problemos yra nesprendžiamos“, – pridūrė jis.

Tuo metu Šakių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Duoba sako, kad Seimo sprendimas – nedidelė ūkininkų pergalė.

„Turime nedidelę pergalę. Mūsų realybė keičiasi tuo, kad esant patvirtintam SND akcizui, neturėsime taip ženkliai pakilusios grūdų džiovinimo savikainos. Šis klausimas būtų skaudžiausiai palietęs pačius smulkiausius ūkius“,  – žurnalistams Seime sakė I. Duoba.

I. Hofmanas neatmeta, kad ūkininkų protesto akcijų dar gali kilti.

„Lieka kiti keturi reikalavimai, mes ne tik stebime, bet yra tam tikrame procese planavimo, kas būtų, jeigu būtų, bet gali būti ir toks dalykas, kad gali kilti protesto akcijos nekoordinuotos, kai patys ūkininkai organizuosis, jų savivaldos organizacijos nekoordinuos“, – sakė I. Hofmanas.

SND akcizas nuo kovo mažės daugiau negu 23 kartus – nuo 304 iki 13 eurų už toną, ketvirtadienį nutarė Seimas. Tuo pačiu balsavimu panaikinti apribojimai dėl žymėto dyzelino naudojimo žemdirbiams.

Video