Šiais ir praėjusiais metais ūkininkai uždirba istoriškai daug pelno?

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Ūkininkai išties negyvena taip blogai, kaip jie mėgina pateikti, rašo “Farmer.pl”. Esą 2021 ir 2022 m. ūkių pelningumas yra istoriškai rekordinis, teigia bendrovės “Cedrob” generalinis direktorius  Andrzej Goździkowski’s.

 “Fermeris visada pasižymėjo savybe skųstis. Bet nepaisant net to, jog trąšų kainos gerokai išaugo, ūkininkai 2021 ir 2022 m. uždirbo tiek, kiek niekada iki šiol”, – vieno neseniai vykusio vebinaro metu pareiškė A. Goździkowski’s. 

Jis suabejojo teiginiais, esą maisto pramonė išgyvena krizę. Anaiptol, pasak jo, taip nėra.

“Tikslus duomenys rodo, kad maisto pramonės įmonių finansinė padėtis šiemet bus viena geriausių, vertinant jų pelningumą. 

“Farmer.pl” kelia klausimą, ar “Cedrob” vadovas išties yra teisus. Juk, kaip teigia portalas, Lenkijos žemės ūkyje jaučiamas didelis nuosmukis. 

Tai esą patvirtina ir Centrinės statistikos valdybos duomenys, kurie rodo, kad 42 proc. ūkių situacija, palyginti su pernykščiais metais, gerokai pablogėjo.

“Taip blogai, kaip dabar, nėra buvę nuo 1990-ųjų”, – aiškina Varšuvos ekonomikos mokyklos ekonomistai.

Situacija blogėja pirmiausiai dėl išaugusių gamybos sąnaudų. Žemės ūkio produkcijos supirkimo kainos esą irgi nėra tokios geros, kad jos tenkintų ūkių išgyvenimo poreikius. 

Pavyzdžiui, kiaulininkystė Lenkijoje yra absoliučiai nuostolinga. Nors šiemet kiaulienos supirkimo kainos ir kilo, vis dėlto net tai neleidžia padengti gamybos išlaidų. Teigiama, jog kiaulininkystės sektoriui reikėtų dar iš kažkur ištraukti 15 proc. rezervų, kad ūkiai dirbtų pelningai.

Kaimyninėje šalyje taip pat stebima ir pieno ūkių mažėjimo tendencija. Kuro ir elektros kainos ūkiams tik didėja.

Tiesa, kaip ir Lietuvoje, sąlyginai gerai jaučiasi tik augalininkystės sektorius.

Video