K. Navickas teigiamai vertina ūkininkų iniciatyvą kalbėtis su eurokomisaru Briuselyje

Kęstutis Navickas. Kęstutis Navickas.

Lietuvos žemės ūkio atstovams ketvirtadienį Briuselyje ketinant susitikti su už žemės ūkį atsakingu Europos Komisijos (EK) nariu Januszu Wojciechowskiu (Janušu Voičekovskiu), žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia palaikantis tokią ūkininkų iniciatyvą. 

Jis teigė jau anksčiau žinojęs apie šį šalies ūkininkų vizitą. 

„Dėl pieno, tai aš vertinu pozityviai, apie tą vizitą žinojau iš anksto, ir čia yra bendras siekis. Komisija ir komisaras turi išgirsti visas puses. Mes buvome kartu su Latvijos ministru susitikę su komisaru, mūsų direktorių lygmenyje vyksta tie susitikimai“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė K. Navickas.

Žemės ūkio ministras mano, kad EK tinkamai neįvertino su pieno supirkimo kainomis susijusios Lietuvos statistikos. 

„Skaičius, kuriuos rodo Komisija, mes grindžiame kitais dalykais, mums tikrai netinka ir nežinau, kodėl Komisija remiasi atsakymuose sausio mėnesio kainomis, nes skirtumas tarp sausio, vasario ir kovo yra nepaprastai ženklus. Mūsų ir latvių pieno supirkimo kainos nuo sausio mėnesio Europos Sąjungos vidurkio nukrito į žemiausias tarp visų Europos šalių“, – teigė K. Navickas.

Kovo pradžioje į K. Navicko prašymą padėti ūkininkams J. Wojciechowskis atsakė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos ES, taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“. 

Anot Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinio direktoriaus Jono Sviderskio, ankstesnis J. Wojciechowskio atsisakymas padėti kilo iš žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko netinkamo problemos pateikimo, todėl susitikime komisarui bus pateikti kiti faktai ir tikimasi kitokios reakcijos į problemą.

Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams EK prašė skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. K. Navickas anksčiau teigė, kad pagalba Lietuvai galėtų būti numatyta kitame Europos Komisijos pakete. 

Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija gamintojams iš valstybės biudžeto skyrė 8 mln. eurų paramos už laikomas karves, tuo metu ūkininkai prašo bent 40 mln. eurų.

Video