„Litimeksa“ preparatai augalininkystei – kad didėtų ir derlingumas, ir pajamos. Dabar net trys ypatingi pasiūlymai

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Ūkininkams, siekiantiems tvaraus ir darnaus ūkininkavimo net ir intensyvios žemdirbystės sąlygomis, būtini efektyvūs mikrobiologiniai preparatai, atkuriantys dirvožemį ir visaverčiai pamaitinantys augalus.

Mokslas įrodė, kad simbiozė ir ryšys su mikroorganizmais yra augalų gyvenimo pagrindas, užtikrinantis žemės ūkio augalų produktyvumą. Tam puikiai pasitarnauja „Litimeksa“ mikrobiniai preparatai.

Bendrovė nuo 2016-ųjų vysto bendrus projektus su užsienio partneriais. Bendradarbiauja su ekologiniais ūkiais. Įmonė dirba su kelių šalių laboratorijomis, kuriose išskiriami mikroorganizmai iš Lietuvos dirvožemių, o tyrimai atliekami Lietuvos ir Latvijos skirtingose vietovėse, tokiu būdu užtikrinant šių tyrimų rezultatų patikimumą ir efektyvumą.

„Mikroorganizmai yra augalų gyvenimo pagrindas, užtikrinantis žemės ūkio augalų produktyvumą“, – sako Ukrainos nacionalinės agrarinių mokslų akademijos Žemės ūkio mikrobiologijos ir agropramoninės gamybos instituto profesorius Vitaliy Volkogon.

Tačiau mikroorganizmų bendruomenių sudėtis šaknies zonoje ne visada yra priimtina darniam augalų augimui ir vystymuisi. Dėl to kaltos nepalankios aplinkos sąlygos, pernelyg didelė žemės ūkio chemizacija ir kitkas. Tad „Litimeksos“ įkūrėjams kilo idėja aprūpinti žemės ūkio augalus agronomiškai vertingais mikroorganizmais.

Pasak prof. V. Volkogon, mikrobiniai preparatai yra veiksmingi, kai jie naudojami tiek ekologinės, tiek tradicinės žemdirbystės sistemose. 

„Todėl labai svarbu ištirti dirvožemį, norint tikslingai planuoti ūkininkavimo veiklą, kad dirvožemyje išsilaikytų tinkama bakterijų pusiausvyra, o kartu su ja – aukštas derlingumas“, – sako mikrobiologijos prof. V. Volkogon.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad šiuo metu, kaip tik šiuo metu vyksta ypatinga akcija net trims „Litimeksa“ produktams.

„SKB – FosterPlus“ – didesnis našumas ir nauda

Sėklų apdorojimui ir augalų augimui spartinti skirtas universalus biologinis preparatas „SKB – FosterPlus“. 

Tai šalutinio poveikio augalams nedarantis preparatas. Svarbu, kad jis biologiškai saugus, nedarantis toksinio poveikio žmogaus organizmui, gyvūnams, vabzdžiams, augalams. Produktas supakuotas į patogius 1 kg aliuminio folijos maišus.

Kam naudojamas „SKB – FosterPlus“? Jis skirtas sėklų apdorojimui, siekiant pagerinti augalų augimą, didinti produktyvumą ir apsaugoti augalus nuo neigiamų aplinkos veiksnių.

„SKB – FosterPlus“ preparatu sėklų apdorojimą prieš sėją galima atlikti tiek sėjos dieną, tiek iš anksto (bet ne ankščiau kaip 2 savaitės prieš sėją).

Preparate yra didelė koncentracija labai veiksmingų augalų augimą skatinančių rizobakterijų (Rhizobacteria) (PGPR), taip pat gebėjimas tirpinti ir mobilizuoti fosfatus, kalį ir kitus svarbius jonus gaminant organines rūgštis ir specifinius fermentus, sideroforus, kurie pagerina geležies įsisavinimą ir bendrą augalų atsparumą nepalankioms aplinkos sąlygoms.

Naudojant „SKB – FosterPlus“ augalų augimo efektą skatina bakterijos, gaminančios augalų augimo reguliatorius, tokius kaip indolil-3-acto rūgštis (IAA), giberelinus, citokinus bei butandiolius.

Preparato naudojimas padidina pasėlių našumą 15-20%. 

Vienai tonai reikia 800-1000 g „SKB – FosterPlus“. 

Kaip naudoti šį preparatą, visada jums patars mūsų konsultantai.

Augalų augimo pagerinimui ir didesniam produktyvumui – preparatas „SKB – ZnSB“

Tai pasirinkimas tiems, kas išties nori atitikti ir tvaraus ūkininkavimo tikslus, ir neprarasti derlingumo, tai yra gauti dar daugiau pajamų.

„SKB – ZnSB“ tai preparatas, kurio sudėtyje yra labai veiksmingų cinką tirpinančių  bakterijų konsorciumas. Pagrindinis preparato veikimo mechanizmas yra organinių rūgščių gamyba ir netirpios cinko sulfido, cinko oksido ir cinko karbonato konvertavimas į prieinamą augalams Zn +,  sumažinant dirvožemio ph lygį, gerinant dirvožemio sudėtį, didinant pasėlių derlingumą ir dirvožemio sveikatą.  

Taip pat bakterijų konsorciumas gamina augalų augimo stimuliuojančius hormonus, solubilizuoja ir mobilizuoja fosfatus, kalį ir kitus svarbius jonus gaminant organines rūgštis ir specifinius fermentus bei sideroforus, kurie pagerina geležies įsisavinimą ir sukelia sisteminį imuninį augalų atsaką į nepalankias aplinkos sąlygas.

a

„SKB – ZnSB“ naudojimas padidina pasėlių našumą iki 15-20%, tačiau būtina laikytis jo naudojimo instrukcijos.

Pavyzdžiui, „SKB – ZnSB“ preparatu sėklų apdorojimą prieš sėją galima atlikti tiek sėjos dieną, tiek iš anksto (bet ne ankščiau kaip 2 savaitės prieš sėją). Sėklų apdorojimas  leidžiamas kartu su cheminiais fungicidais ir insekticidais, bet dėl jų naudojimo tarkitės su mūsų konsultantu. 

„SKB – ZnSB“ preparato ir biofungicidų naudojimas kartu, esant aukšto lygio pasėlių susirgimui, padeda sumažinti stresą augalams didinant ISR (indukuotą sisteminį atsparumą).

„SKB – ZnSB“ sąnaudos sudaro 800 g  vienai tonai.

Preparatas supakuotas į 1 kg aliuminio folijos maišus.

„SKB-KMB“ – sėklų bakterizavimas ir kodėl to reikia?

Į šiuos klausimus atsakymų toli ieškoti nebūtina, nes „SKB-KMB“ yra preparatas, kurio sudėtyje yra didelė koncentracija labai veiksmingų potašą tirpinančių bakterijų. Preparatas padidina „nepasiekiamo K“ prieinamumą dirvožemyje ir tokiu būdu padeda augalams lengviau įsisavinti mineralines medžiagas. Tai išties svarbu, kai kalbame apie augalo mitybą!

Gaminant ir išskiriant organinių rūgščių „SKB-KMB“ preparate esančios bakterijos tirpina neprieinamąsias K formas iš K turinčių mineralų (pvz., žėrutis, ilitas ir ortoklazas).

Siekiant užtikrinti 103–104 KSV (kolonijas sudarančių vienetų) vienai sėklai, kurių  yra pakankama apsaugai ir norimam poveikiui gauti, SKB-KMB preparato naudojimo norma sudaro  800 g / 1 tonai sėklų.

„SKB-KMB“ naudojamas sėklų bakterizavimui, siekiant pagerinti bendrą augalų augimą, padidinti produktyvumą ir apsaugoti augalus nuo neigiamų aplinkos poveikių.

Kviečių lauko bandymai parodė, kad „SKB-KMB“ preparato naudojimas padidino pasėlių derlingumą (apdorotų kviečių varpos vidutiniškai buvo apie 28 % ilgesnės, jose buvo 53 % daugiau grūdų, o grūdų bendras svoris vienoje varpoje padidėjo 46 %).

Preparato veiksmingumas gali skirtis priklausomai nuo konkrečių klimato sąlygų, pasėlių, dirvožemio tipo ir kitko, tad visad tarkitės su mūsų konsultantais.

Daugiau informacijos apie visus šiuos preparatus jums suteiks „Litimeksa“ konsultantai. Su jais galite susisiekti čia.

Video