Saugokitės dirbtinio medaus: kaip atpažinti klastotę?
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Saugokitės dirbtinio medaus: kaip atpažinti klastotę? (0)


Medus jau išsuktas, o ištikimi pirkėjai tikisi gauti kokybišką ir gardų produktą. Tačiau kai kurie žmonės abejoja, ar tai, ką jie perka - tikras medus. Atpažinti dirbtinį medų nėra taip paprasta, nes medų sudaro gliukozė ir fruktozė. Tokios yra ir cukraus sirupo sudedamosios dalys. Taigi - kaip atskirti tikrą medų?

Iš kur į prekybos centrus atkeliauja medus?

Ant visų medaus pakuočių rasite kilmės vietos nuorodą. Dauguma prekybos centruose parduodamo medaus yra iš ES ir ne ES šalių. Tarkim, kasmet Vokietijoje suvartojama apie 70 000 tonų medaus ir tik 30-40 proc. jo yra vietinė produkcija. Likusi dalis atkeliauja iš tokių šalių kaip Argentina ar Meksika.

Medų išsukti lengva, bet įrodyti - sunku

Medų daugiausia sudaro dviejų rūšių cukrus: gliukozė ir fruktozė. Abu cukrūs taip pat yra pagrindinės cukraus sirupo sudedamosios dalys. Idealios sąlygos sukčiavimui, nes cukraus sirupas kainuoja tik apie ketvirtadalį to, kiek kainuoja medus. Manoma, kad apie 40 proc. Europoje parduodamo medaus yra dirbtinis. Nors yra medaus tyrimo metodų, jie sudėtingi.

Dirbtinio medaus atpažinimas

Pirmoji užuomina yra kaina: jei 500 g medaus stiklainis kainuoja tris eurus, jums turėtų kilti įtarimų. Tai rodo, kad produktas yra prastesnės kokybės. Taip pat užuomina gali būti ir konsistencija. Dauguma medaus rūšių laikui bėgant kristalizuojasi. Natūralus medus turėtų būti visiškai susikristalizavęs. Netikras medus nėra nei tirštas, nei kietas. Tikras medus, priklausomai nuo rūšies ir amžiaus, gali būti labai skirtingos konsistencijos, atitinkamai jis skirtingai tirpsta vandenyje.   

Pirkite iš patikimų rankų

Kai medus yra iš ne ES šalių, paprastai nėra jokio skaidrumo, iš kur medus atvežtas ir kaip jis buvo pagamintas. Kita vertus, jei perkate medų iš vietinio bitininko, turite didžiausią tikimybę gauti tikro, nesugadinto medaus. Taip jūs remiate rūšių ir augalų įvairovės išsaugojimą ir, beje, gerinate savo gyvenimo kokybę.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams