Vokiečiai uždaro kiaulides. Ar tai yra galimybė kitų šalių ūkininkams?
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Vokiečiai uždaro kiaulides. Ar tai yra galimybė kitų šalių ūkininkams? (0)


Vokietijoje, kaip ir visoje Europoje, kiaulių populiacija smarkiai mažėja. Be to, dėl griežtų reikalavimų kai kurie augintojai iš visos Oderio upės planuoja uždaryti savo kiaulių ūkius. Ar dėl to Lenkijoje kils kainos? Vokietijoje kiaulių populiacija mažėja jau kuris laikas. Didelės biržos VEZG vadovo Alberto Hortmanno-Scholteno teigimu, šiemet ji yra mažiausia per 40 metų.

Pagrindinės paršavedžių bandos dydis taip pat smarkiai sumažėjo. Šiuo metu jų yra apie 1,4 mln., t. y. beveik perpus mažiau nei prieš 20 metų. Vokietijos ūkininkai skelbia, kad bandos bus toliau likviduojamos. Iš tikrųjų kiaulių skaičius ir skerdimai mažėja visoje Europoje. „Eurostato” duomenimis, per pirmuosius penkis 2023 m. mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2022 m. laikotarpiu, kiaulienos gamyba Europos Sąjungoje sumažėjo 9,1 proc.

Ar laipsniškas kiaulių populiacijos mažėjimas Vokietijoje atsilieps Lenkijos kiaulių augintojų padėčiai? Be abejo, taip.  Juolab kad Lenkijoje kiaulių fermos taip pat tuštėja. Tai reiškia, kad žaliavos paprasčiausiai bus mažiau, o mėsos įmonės turės konkuruoti kainomis. Be to, lenkiškos kiaulės jau dabar yra brangesnės už vokiškas. „Kol kas ES šalyse nematyti kiaulių populiacijos atsigavimo požymių. Todėl artimiausiu metu kiaulių supirkimo kainos gali išlikti aukštos", - vertina Nacionalinės kiaulių augintojų asociacijos „Polpig” darbdaviai.

Tačiau, kita vertus, ES gamintojai susiduria su vis didesne konkurencija iš Pietų Amerikos. Danijos kiaulių augintojų asociacijos analitikas Markusas Fiebelkornas pažymėjo, kad Brazilijoje kiaulių gamyba išaugo 18 proc. arba 660 000 tonų.

„Pirkėjus į Braziliją traukia prekių pasiūla ir, svarbiausia, kaina, kuri yra mažesnė nei Europos gamintojų", - aiškino Lenkijos kiaulių augintojų ir gamintojų asociacijos „Polsus" atstovas Bartoszas Czarniakas. Jis pridūrė, kad dėl to nemano, jog kiaulių kainos Lenkijoje smarkiai kils. Pasak „Credit Agricole” analitikų, kiaulių kainos pradės mažėti 2023 m. trečiajį ketvirtį. Mažėjimą skatinantis veiksnys bus mažesnės paukštienos kainos. Jas gali lemti pigios paukštienos srautas iš Ukrainos.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams