Naujovė: Britanijos ūkyje pradėta naudoti amoniako surinkimo technologija
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Naujovė: Britanijos ūkyje pradėta naudoti amoniako surinkimo technologija (0)


Įdiegus amoniako surinkimo technologiją, viename Didžiosios Britanijos kiaulių ūkyje, pradėtas bandymas. Pagal šį projektą siekiama sumažinti gyvulių išmetamų teršalų poveikį aplinkai. Pagal „PigProGrAm" schemą pritaikytas žaliojo amoniako surinkimo iš kiaulių atliekų sprendimas, kuris taip pat gali padėti gaminti vandenilį - vertingą kovos su klimato kaita priemonę.

Šiaurės Jorkšyro kiaulininkystės ūkyje vykdomame projekte bus nagrinėjamos įvairios kiaulininkystės sritys, įskaitant pašarus, siekiant padėti sukurti tvaresnį sektorių. Žemės ūkis yra pagrindinis išmetamo amoniako šaltinis, kuris daro neigiamą poveikį biologinei įvairovei dėl azoto kaupimosi žemėje ir vandens telkinių rūgštėjimo.

Pradėta įgyvendinti schema remiama 600 000 svarų sterlingų vyriausybės lėšomis, Prie jos prisijungė ir bendrovė, kuri specializuojasi vandens valymo, švaraus vandens perdirbimo ir nuotekų sprendimų srityje. Ji diegia patentuotą technologiją, kuri puikiai tinka įvairiems dujų atskyrimo būdams, pavyzdžiui, pramoniniam anglies dioksido surinkimui ir biodujų gerinimui.

Ši naujoviška technologija praėjusį mėnesį buvo įdiegta ir minėtame Šiaurės Jorkšyro kiaulių ūkyje. „Siekiame padėti gyvulininkystės sektoriui tapti tikrai tvariu. Atsižvelgiame į tikrąją žiedinės ekonomikos praktiką ir išlaikome patikimą finansinį profilį, kad būtų galima tęsti veiklą", - komentavo vandens valymo bendrovės atstovas Amanas Sohlis.

Amoniako surinkimas iš kiaulių atliekų reiškia, kad amoniako emisijos bus mažesnės, o proceso metu susidaręs šalutinis produktas sukuria išteklius, kuriuos galima naudoti kaip aukštos kokybės trąšą ir potencialiai gaminti vandenilį. Manoma, kad ši schema bus pirmasis naujoviško požiūrio į ekologiško amoniako surinkimą iš gyvulių, etapas. Jis padės sumažinti kiaulių ūkių poveikį aplinkai ir gali  suformuoti teigiamą visuomenės požiūrį į kiaulininkystę.

Triušių augintojai viešumu kovoja su nelegaliais veislynais
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
Triušių augintojai viešumu kovoja su nelegaliais veislynais
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams