Radviliškio rajone vyks avininkystės paroda „Avis aprengs ir pamaitins 2023″
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Radviliškio rajone vyks avininkystės paroda „Avis aprengs ir pamaitins 2023″ (0)


Šį šeštadienį, rugsėjo 9 dieną, 10 val. Lietuvos avių augintojų asociacija  kviečia į specializuotą avininkystės parodą „Avis aprengs ir pamaitins 2023“, praneša Žemės ūkio rūmai. Paroda vyks UAB „Genetiniai ištekliai“, Arimaičių g. 1, Pavartyčių k., Radviliškio rajone. Parodoje bus pristatomos avių veislės, demonstruojamas jų kirpimas, vyks šviečiamieji renginiai. Lankytojus pasitiks tautodailininkų, amatininkų bei avininkystės reikmenų mugė, o mažųjų lankytojų lauks smagios pramogos bei užduotys.

Programoje numatyta pristatyti Lietuvoje auginamų avių veisles., supažindinti su  avininkystės sektoriaus produkcija ir gaminiais. Taip pat vyks žemės ūkio technikos bei avininkystės reikmenų ekspozicija ir mugė. lankytojai galės įsigyti amatininkų gaminių bei vilnos ir mėsos produktų. Ūkininkai žada atvežti skaniausių valgių iš ėrienos ir naminės giros.

Parodos metu vyks ir avių kirpėjų varžytuvės ir šuniukų aviganių pasirodymas. Kas norės pagilinti žinias - vyks informatyvūs seminarai.

Vakare svečių ir lankytojų lauks dainininko Edmundo Kučinsko koncertas. Paroda bus nemokama.

Primename, kad Lietuvoje avių veislių pasirinkimas tikrai platus, veisiama daugiau negu trys dešimtys veislių, iš jų 26 mėsinės. Tarp jų ir Ile-de-France, Šarolė, Sufolkai, Tekseliai, Vokietijos juodgalvės, Kerry Hill ir kitos. Ile-de-France veislė į Lietuvą pirmą kartą įvežta 2016 metais, avis Kėdainių rajono ūkininkas Prancūzijoje įsigijo pasinaudodamas valstybės pagalba. Ši veislė yra prancūzų pasididžiavimas. Avys mėsinės, labai stambios. Suaugę avinai sveria 150 kg ir daugiau, nelygu kaip auginami. Dar labai svarbu, kad šių avių ruja ne sezoninė kaip kitų, tai suteikia galimybę planuoti darbus taip, kad produkciją galima būtų pateikti ne tik rudenį, bet ir pavasarį, vasarą. Kitas LAAA narys Ile-de-France avis įsigijo Latvijoje. Ten yra labai stiprus ūkis, kurio avinai netgi buvo demonstruojami ir labai gerai įvertinti parodoje pačioje Prancūzijoje. Džiugu, kad ši veislė populiarėja Lietuvoje ir šios veislės veisėjų gretos didėja.

Šarolė veislė taip pat mėsinė, įsigyta su valstybės parama, visai neseniai – prieš keletą metų Marijampolės r. Kol kas deja, šios veislės veisėjų Lietuvoje nėra pakankamas skaičius, kad galėtume vykdyti šios veislės veisimo programą. Šiais metais parodoje demonstruosime šią veislę, tikimės, kad ši veislė patiks lankytojams. Labai svarbu populiarinimas, nes kai kurie avių augintojai tiesiog nežino mėsinių veislių visų privalumų bei galimybių.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams