Kiauliena nebėra populiariausia mėsa?
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Kiauliena nebėra populiariausia mėsa? (0)


Remiantis naujais duomenimis, kiaulienos kainos Britanijoje išlieka palankios, nepaisant to, kad ji buvo išstumta iš pirmaujančios mėsos pozicijos. Nuo liepos mėn. kiauliena, kurią sudaro kepsniai ir malta mėsa, nebėra geriausiai parduodama raudona mėsa, nes vartotojai renkasi pigesnius produktus.

„Kantar" duomenimis, kiaulienos kainos per metus išaugo. Šį augimą lėmė infliacija, nes vidutinės kiaulienos kainos per metus padidėjo 15,7 proc. Tačiau, „Kantar" duomenimis, per tą patį laikotarpį kiaulienos kiekis sumažėjo 4,7 % ir toliau mažėja nuo 2022 m. lapkričio mėn.

Nors nauji pirkėjai paprastai būna jaunesni, didžiąją dalį pardavimų sudaro vyresnio amžiaus pirkėjai. Dėl didelio perdirbtos kiaulienos pasirinkimo, gryna kiauliena sudaro tik nedidelę dalį viso mėsos kiekio - 14,9 %. Ir to pasekoje grynos kiaulienos prekybos rodikliai per metus sumažėjo ir nusileidžia jautienai. 

AHDB analitikas Tomas Price'as teigė, kad tai lėmė pragyvenimo išlaidų krizė. Vartotojai renkasi pigesnius produktus, pavyzdžiui, maltą mėsą, dešreles, ir pigesnius baltymus, pavyzdžiui, vištieną. Jis teigė: „Vartotojai, kurie perėjo prie vištienos, sudarė 26,2 proc. viso grynos kiaulienos kiekio sumažėjimo per metus, nes vištiena yra pigiausias baltymas rinkoje”.

Pasak J. Price'o, kiaulienos kaina, palyginti su kita raudona mėsa, yra žemesnė, todėl kol kas ji užima gerą poziciją rinkoje. „Kadangi pragyvenimo išlaidų krizė tęsis ir šventiniu laikotarpiu, per Kalėdas kiaulienos paklausa gali padidėti, nes kiaulienos kepsniai yra maždaug 50 proc. pigesni nei jautienos ir avienos kepsniai”.

Pasak jo, mažmenininkai, norintys padidinti pirminį kiaulienos pardavimą, taip pat galėtų reklamuoti kiaulienos sveikumą, pabrėždami, kad kiaulienoje yra daug baltymų, cinko ir B grupės vitaminų, įskaitant B12, šaltinis. „Tai galėtų paskatinti vartotojus pirkti kiaulieną", teigė analitikas.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams