Panevėžio rajono medelynuose – prekybos sezonas
Image Blog
Asociatyvi nuotr. "Jūsų Panevėžys" nuotr.

Panevėžio rajono medelynuose – prekybos sezonas (0)


Medelynuose vyksta prekybos sezonas. Pasak augalų pardavėjų, pavasario sezonas – intensyvus metas. Kainų pokyčiai augalininkystės klestėjimo nestabdo – klientai ir toliau renkasi įvairias augalų rūšis.

Dembavos medelyne, įsikūrusiame Dembavos kaime, vadovaujamame Gyčio Kuliešiaus, vaismedžių verslas klesti jau per trisdešimt metų.

Medelyno vadovas atskleidė, jog kainų pokytis neiššaukė neigiamų klientų reakcijų.

„Sodinukų kainos, palyginti su 2022 metais, didėjo 5–10 procentų. Tai toks neženklus padidėjimas, kad nėra jokio klientų nustebimo ar nepasitenkinimo. Šis kainų didėjimas net nedengia išaugusių darbo užmokesčio kaštų bei žiemos laikotarpio išlaidų už energiją. Mūsų sodinukai visą žiemos sezoną būna specialiose saugyklose, kuriose palaikomas reikalingas temperatūros ir drėgmės santykis, tai normalu, kad kainos pakilo ir galutiniam vartotojui“, – sakė G. Kuliešius.

Randa savo pirkėją

Medelyno vadovas dar pridūrė, kad pirkėjai renkasi augalus pagal poreikį, todėl išskirti populiariausią rūšį būtų sudėtinga. Nėra taip, kad klientai išskirtinai ieško vieno ar kito vaismedžio. Perka sodinukus, skirtus savo mėgėjiškam sodui – obelis, kriaušes, slyvas, vyšnias, trešnes, įvairius uogakrūmius. Žmonės pamėgo ir vijoklinius augalus – vynuoges, aktinidijas.

Klientai renkasi ne tik jaunus augalus, atsižvelgdami į žemesnę kainą. „Mūsų medelyne parduodami sodinukai yra vienerių ir dvejų metų. Dekoratyvinius augalus perkame pas kitus augintojus, tai jų yra įvairių. Pas mus galima įsigyti ir jaunesnių – pigesnių – ir brangesnių – jau paaugintų sodinukų. Išskirti vieno segmento negaliu, nes kiekvienas sodinukas randa savo klientą“, – sakė pašnekovas.

Sėkmė ar sunkus darbas?

Pasak Dembavos medelyno vadovo, paslaptingo rakto į sėkmę nėra. Sėkmingo verslo priežastis – klientų gerovės užtikrinimas bei sunkus darbas. Medelynų verslas nėra paprastas, dažnu atveju gamtos išdaigos pakoreguoja ateities planus.

„Paslapčių nėra, auginame ir parduodame tai, ką patys savo „motininiame“ sode turime, ką išragavome, ištestavome. Labai dažnai vasarą kviečiame Panevėžio miesto ir rajono gyventojus pas mus atvykti pasiskinti įvairių uogų, tai labai lengva pasižiūrėti, kaip tie sodinukai, kurie pas mus parduodami, atrodo jau sulaukę brandos.

Ugnė Grybaitė ("Jūsų Panevėžys")

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams