„Pelėdiškių medelyno“ daugiamečių augalų parkas pradeda savo antrąjį sezoną
Image Blog
Pelėdiškų medelynas.

„Pelėdiškių medelyno“ daugiamečių augalų parkas pradeda savo antrąjį sezoną (0)


Siunčiame svarbią žinutę augalų mylėtojams – „Pelėdiškių medelyne“ pražydo vasara. Praėjusį šeštadienį plačiai vartus atvėrė Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje įsikūręs, begaline meile ir rūpesčiu apgaubtas daugiamečių augalų parkas.

Antrąjį sezoną nuostabiai įvairiaspalviais augalais, sodinukais, krūmeliais ir medeliais pasipuošusiame parke laukia nauji įspūdžiai ir vaizdai, nes nenuilstantys „Pelėdiškių medelyno“ šeimininkai kuria unikalų, kiekvieno širdį pradžiuginantį grožį. Be to, čia veikia ir „Pelėdų namai“, kuriuose įkurdinta per 700 pelėdų figūrėlių kolekcija.

Įgyvendino lankytojų norą

„Pelėdiškių medelynas“, esantis Pelėdiškio kaime, skaičiuoja vienuoliktuosius gyvavimo metus. O medelyno šeimininkė Aušrinė Petrauskaitė džiaugėsi galėdama pristatyti jau antrąjį sezoną čia veikiančią lankytiną, žmonių pamėgtą vietą – Pelėdiškių parką.

„Pelėdiškių medelynas“ veikia jau dešimt metų. Tuo pačiu prie medelyno įkūrėme daugiamečių augalų parką. Pradžioje augalus sodinome dėl savęs, kad patiems būtų gražu ir jauku, tačiau laikui bėgant klientai vis pareikšdavo norą apžiūrėti mūsų sodą, pasivaikščioti, susipažinti su augalais. Taip po truputį gimė šis parkas, jau antrąjį sezoną jis yra atviras visiems lankytojas“, – pasakojo A. Petrauskaitė.

Ramybės ir grožio oazė

Anot medelyno šeimininkės, čia žmonės gali tiesiog pasibūti unikalioje gamtoje, pasivaikščioti, pasėdėti ant užkloto ar suoliuko,  pasiklausyti ramios foninės muzikos. Taip pat susipažinti ir pažiūrėti į augalus, kurie medelyne auginami bei parduodami, pasigrožėti kaip jie atrodo užaugę.

O dviejų hektarų pasivaikščiojimo parke auga patys įvairiausi augalai, medžiai bei krūmai.

„Parkas dar jaunas, bet mes augame ir kasmet plečiamės. Mums patiems labai patinka ežiuolės, todėl parake jų auga virš 700, beveik 200 miskantų, melėsai, rudbekijos, kurios dažnai žydėdavo kone kiekvienos močiutės sodyboje. Parkas apsodintas ir šiuolaikiškais augalai derinant su paprastais daugiamečiais augalais. Čia auga ir vieni iš retesnių medžių – katalpos. Tai itin dekoratyvūs visais metų laikais medžiai dideliais, širdies formos lapais ir puošniais aukštais žiedynais. Turim jų visą alėję pasodinę“, – trupai daugiamečių augalų parką pristatė A. Petrauskaitė.

Muzikinė gėlių popietė

Šiemet, lyginant su praėjusiais metais, medelyne gėlynai pražydėjo kiek anksčiau. Pernai lankytojai grožėtis daugiamečiais augalais galėjo nuo liepos 22 dienos, šiemet – nuo liepos 15 dienos.

Tad jau šį šeštadienį daugiamečių augalų parkas atsidarė oficialiai. „Pelėdiškių medelynas“ įsikūręs Karsakiškio seniūnijoje, Pelėdiškio kaime, Pelėdų g. 11A.

Dovilė Barvičiūtė ("Jūsų Panevėžys")

Triušių augintojai viešumu kovoja su nelegaliais veislynais
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
Triušių augintojai viešumu kovoja su nelegaliais veislynais
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams