Įstojusiems į žemės ūkio krypties programas LSMU – stipendijos 

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Puikios žinios planuojantiems rinktis žemės ūkio krypties programas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU): nuo naujų mokslo metų įstojusiems į Veterinarinės medicinos, Maisto mokslo, Gyvūnų mokslo studijų programas tikslinės skatinamosios stipendijos bus mokamos visą studijų laikotarpį, o ne tik pirmaisiais studijų metais, kaip buvo iki šiol.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) plečia skatinimo priemones stojantiesiems į valstybei reikalingų specialybių studijų programas. Studijuojantys valstybės finansuojamose vietose studijų programas, susijusias su žemės ūkio, maisto ūkio ir veterinarijos sektoriais, tikslines skatinamąsias stipendijas gaus 3–6 metus – tiek, kiek truks studijos konkrečioje programoje.

LSMU nuolatinės vientisosios Veterinarinės medicinos studijos trunka 6 metus. Pirmosios pakopos nuolatinės Maisto mokslo studijos – 3,5 metų, Gyvūnų mokslo studijos – 3 metus (ištęstinės – 4 m.).

Šių trijų LSMU Veterinarijos akademijos studijų programų studentai pirmaisiais ir antraisiais studijų metais gaus 150 Eur, trečiaisiais – 200 Eur, ketvirtaisiais (veterinarinės medicinos programoje – ir vėlesniais) metais  – 250 Eur dydžio stipendijas.

„Stipendijos  –  tik dalis visoje motyvavimo sistemoje rinktis svarbias Lietuvos raidai ir ūkio vystymui studijų programas – tačiau šiuo metu tai geriausias ir pagrįstas sprendimas. Pastovi ir didėjanti stipendija –  stabili paskata siekti studijų. Tokio dydžio skatinamoji kasmėnesinė išmoka jaunam žmogui – tai neblogi pietūs kasdieną ar paspirtis būsto nuomai“, – palankiai ŽŪM sprendimą įvertino LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

Žemės ūkio krypties studijos LSMU atspindi vieną kertinių Universiteto studijų principų – užtikrinti žmogaus ir gyvūno sveikatą ir gerovę.   

LSMU Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė pastebi, jog veterinarijos gydytojo, maisto mokslo specialisto profesijas studentai renkasi apsisprendę, turėdami aukštą motyvaciją, tad  skatinamosios stipendijos bus nemaža paskata suvokti, kad jie ir jų pasirinktos profesijos svarbūs Valstybei.  

„Nuo šių specialistų priklauso kokybiško ir sveiko maisto gamybos užtikrinimo grandinė ir „Vienos sveikatos“ principų įgyvendinimo sėkmė. Tikėtina, stipendijos būsimuosius jaunus specialistus paskatins sieti karjerą su plačiomis veiklos veterinarijos ir maisto ūkio sektoriuose galimybėmis“, – viliasi profesorė.

LSMU Gyvūnų mokslų fakulteto studijų programos suteikia tiek universalių, tiek ir specifinių, mokslu grįstų žinių ir įgūdžių – auginti, veisti ūkinius gyvūnus ar asistuojamai terapijai, tarnybai ar laisvalaikiui parengti augintinius. Pasak LSMU Gyvūnų mokslų fakulteto dekano prof. Rolando Stankevičiaus, daugelis fakulteto studentų pradeda dirbti jau nuo pirmo ar antro kurso – toks didelis yra aukštos kvalifikacijos gyvūnų mokslų specialistų poreikis.

Tikimasi, kad šiemet susidomėjusiųjų žemės ūkio krypties studijomis skaičius LSMU augs.

Skatinamosios stipendijos šiemet laukia ir kai kurių kitų LSMU studijų programų pirmakursių.

Video