T. Ivanausko zoologijos muziejuje atidaroma laukinių paukščių kiaušinių paroda

Viena iš parodos nuotraukų. Viena iš parodos nuotraukų.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje atidaroma Velykoms skirta laukinių paukščių kiaušinių paroda. Jos lankytojai galės ne tik išvysti 27 kiaušinių nuotraukas, bet ir apžiūrėti natūralius kiaušinius bei pamatyti juos dedančius paukščius.

Nuotraukose įamžinti kiaušiniai yra gausios muziejaus kolekcijos dalis, kaip ir natūralūs kiaušiniai bei juos dedančių paukščių iškamšos.

Nors visi šie kiaušiniai yra išskirtiniai, parodos lankytojai – kuris iš jų yra gražiausias? 

Lankytojams labiausiai patikusį laukinio paukščio kiaušinį paskelbsime balandžio 8 d. – likus vienai dienai iki Velykų.

Lankytojai šią parodą galės pamatyti iki balandžio 20 d.

Aplankiusieji ją gali apžiūrėti ir Paukščių salėje eksponuojamas daugiau nei 900 paukščių iškamšų ir per 600 laukinių paukščių kiaušinių, priklausančių 200 sparnuočių rūšims. Tarp jų yra visame pasaulyje nykstančių, į Tarptautinę raudonąją knygą įrašytų, paukščių rūšių iškamšų: bengalinio grifo, stepinės pempės, geltonskruosčio kakadu, akiniuotojo pingvino, mažojo kivio.

Paukščių ekspozicijoje yra ir paukščiai rekordininkai: didžiausias pasaulio paukštis – strutis, mažiausi pasaulio paukščiai – kolibriai, greičiausias pasaulyje paukštis – sakalas keleivis, galintis skristi 180 km/val. greičiu ir pasiekiantis momentinį iki 320 km/val. greitį. Taip pat Lietuvoje aptinkamas mažiausias sparnuotis, sveriantis 5–6 g. paprastasis nykštukas ir didžiausias – gulbė nebylė.

Video