Pieno rinkai paguodžiančių naujienų nėra: kainos ir toliau mažėja

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr. Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Pasaulinis pieno produktų prekybos indeksas (GDT) į Naujuosius metus įžengė neigiamomis reikšmėmis. Specialistai teigia, kad pieno kainos ir toliau mažės, daugiausiai, dėl Kinijos rinkos daromos įtakos.

Per paskutinę prekybos sesiją sausio 3 d. GDT indeksas smuko 2,8 proc. iki 1031 punkto. Tokiu būdu GDT grįžo į per pastaruosius 7 mėnesius vyravusią tendenciją.

Šį kartą sumažėjo visų produktų, įskaitant nenugriebto pieno miltelius (WMP) - 1,4 % ir nugriebto pieno miltelius (SMP) - 4,3 %.

Nors rinkoje buvo tam tikrų pakilimo laikotarpių, nuo 2022 m. kovą pasiekto aukščiausio lygio, kainos kol kas mažėjo, sekdamos nuolat didėjančią pasaulinę pieno pasiūlą.

Dabar pieno produktų kainos GDT aukcionuose krito į 2020 metų pabaigoje fiksuotas reikšmes.

Per GDT aukcionus daugiausiai prekiaujama nenugriebto ir nugriebto pieno milteliais.

Pieno miltelių rinkoms ypač didelę įtaką daro Kinijos aktyvumas, kuris 2022 m. buvo nedidelis ir darė spaudimą kainoms mažėti. Šiuo metu pieno miltelių importo paklausa Kinijoje išlieka neaiški, tad perspektyvos gana blankios.

Viena vertus, Covid apribojimų sušvelninimas gali paskatinti ekonominį aktyvumą, o kartu ir pieno produktų paklausą, bet kita vertus, panaikinus daugumą apribojimų, vėlesni Covid protrūkiai ir toliau darys spaudimą Kinijos ekonomikai."

Neigiamas tendencijas pieno rinkoje įžvelgia ir bankas „Rabobank“. Jo analizė rodo, kad pieno produktų paklausa ir toliau mažės dėl didelės infliacijos. Kartu pasaulyje mažės ir pieno miltelių paklausa , be to, džiovinimo sąnaudos slėgs ir šių miltelių gamintojus.

Video