G. Bertašius: ekonomikos nuosmukio sąlygomis dirbome pelningai
Image Blog
Asociatyvi nuotrauka.

G. Bertašius: ekonomikos nuosmukio sąlygomis dirbome pelningai (0)


Vienai didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ sausį–birželį uždirbus 1,7 karto mažiau pelno nei pernai ir gavus 8,1 proc. mažiau pajamų, grupės vadovas Gintaras Bertašius sako, kad tai pirmas kartas, kai nepaisant ekonomikos nuosmukio bendrovė vis tiek dirbo pelningai. 

Jo teigimu, prastesnius pirmojo pusmečio rezultatus lėmė apie 20–40 proc. sumažėjusios pajamos eksporto rinkose bei visoje Europoje ir pasaulyje vyraujantis ekonomikos nuosmukis.

„Rezultatai, palyginti su praėjusiais metais, yra prastesni, bet iš esmės toje nuosmukio situacijoje – ir bendrai ekonomikoje, ir pieno sektoriuje – manau, kad rezultatai yra neblogi“, – BNS ketvirtadienį sakė G. Bertašius.   

„Analizuojant ankstesnius nuosmukius – 2018-aisiais ir anksčiau, kurie pieno pramonėje vykdavo maždaug kas penkerius metus, mes generuodavome nuostolius. Šiuo atveju tai yra pirmas mūsų istorijoje nuosmukis (ekonomikos – BNS), kai mes dirbome pelningai“, – pridūrė „Vilvi Group“ vadovas.

Jo teigimu, jei nebūtų sumažėjusios energijos kainos, rezultatai galėjo būti dar prastesni. 

„Vilvi Group“ ketvirtadienį paskelbė sausį–birželį uždirbusi 4,9 mln. eurų grynojo pelno – 1,7 karto mažiau nei pernai tuo pačiu metu, kai jis siekė 8,3 mln. eurų. 

Grupės pajamos per šį laiką siekė 103,7 mln. eurų – 8,1 proc. mažiau (112,8 mln. eurų), pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) siekė 7,7 mln. eurų – beveik 33,7 proc. mažiau (11,6 mln. eurų).

Bazinių rodiklių pieno sausį–birželį supirkta 154,8 tūkst. tonų – 0,9 proc. daugiau (153,5 tūkst. tonų). 

„Vilvi Group“ sudaro Vilkyškių pieninė, „Modest“, Kelmės pieninė, „Kelmės pienas“, „Pieno logistika“ ir Latvijos „Baltic Dairy Board“. 

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams