Kaip užsiauginti didelių svogūnų ir česnakų
Image Blog
Žinoti.lt nuotrauka.

Kaip užsiauginti didelių svogūnų ir česnakų (0)


Patyrę daržininkai iš kartos į kartą perduoda žinias, kurios padeda užauginti didelius svogūnus ir česnakus. Jie neatsisako įprastos lysvių priežiūros. Sodininkai laisto augalus kaip ir visi kiti, ir šalina piktžoles. Tačiau jų derlius būna įspūdingai didesni. Štai kokia yra gudrybė!

Vasaros viduryje daugelis sodininkų ir daržininkų jau spėjo pamatyti savo pavasarinės veiklos rezultatus. Bet jei cukinijų, baklažanų ir agurkų derliumi jau galima mėgautis namuose, tai svogūnų ir česnakų derliaus dar teks palaukti.

Kol šios daržovės dar auga, rekomenduojame joms taikyti seną gerą metodą, kad gerokai padidėtų jų derlius. Turbūt žinote, kad auginant bulves reikia jas apkaupti. Taigi, norėdami užauginti didelius svogūnus ir česnakus, turite naudoti visiškai priešingą būdą.

Aplink kiekvieną svogūno ir česnako galvutę reikia išpurenti dirvą ir nustumti žemę nuo daržovės. Taip išlaisvinsite galvutes nuo dirvos ir suteiksite joms daugiau oro, saulės ir drėgmės. Be to, supaprastinsite augimo procesą.

Šis metodas taikomas sausoje dirvoje, kai svogūnų ir česnakų galvutės jau yra susiformavusios. Dirvą galite išpurenti ir nustumti rankomis arba grėbliu, nes tai yra greitesnis būdas. Antruoju atveju būkite atsargūs, kad nepažeistumėte daržovių.

Aplink kiekvieną galvutę reikia padaryti apskritimą, kad atlaisvinti pusę ar bent trečdalį galvutės. Nereikia kasti iki pat šaknų. Šis metodas taip pat naudingas tuo, kad daržovės gauna daugiau drėgmės iš laistymo ir kritulių. Taip užaugs dideli svogūnai ir česnakai.

Kaip supratote, norint užauginti didelius svogūnus ir česnakus, nepakanka laikytis vien tik šio būdo. Derliumi reikia rūpintis visą laiką. Tačiau nemanykite, kad tai per daug varginantis darbas. Juk jei skirsite pusvalandį per dieną, daržovės bus gerai prižiūrėtos, o jūsų derlius bus dėl to daug didesnis. Kaip jūs auginate svogūnus ir česnakus? Dalinkitės savo patirtimi komentaruose!

(„zinoti.lt“)

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams