Kaip darže atsikratyti vikšrų ir kitų kenkėjų
Image Blog
Asociatyvi nuotrauka.

Kaip darže atsikratyti vikšrų ir kitų kenkėjų (0)


Šio straipsnio dėka sužinosite, kaip panaudoti vieną produktą, kurį kiekvienas iš mūsų turi virtuvėje, kad atsikratytumėte kenkėjų darže, bei gausite dar keletą naudingų patarimų. Tai veiksminga ir saugi priemonė mūsų sveikatai, kurią verta naudoti. Sužinokite, kaip su ja atsikratyti kenkėjų savo darže.

Kaip atsikratyti kenkėjų darže?

Naudokite valgomąją sodą! Tai paprastas, natūralus produktas, pagamintas iš natrio bikarbonato, kuris yra labai šarminis. Tai reiškia, kad sujungus jį su kažkuo rūgštiniu, susidaro anglies dioksidas. Kaip žinote, kepant pyragus tai padeda jiems pakilti. Soda taip pat žinoma kaip gera valymo priemonė, pasižyminti šiek tiek abrazyvinėmis savybėmis. Tačiau tik nedaugelis žino, kad ji puikiai tinka ir darže kovojant su įvairių rūšių kenkėjais.

Kaip atsikratyti kenkėjų darže naudojant sodą?

Sodos pagalba galite pasigaminti daug paprastų mišinių, kurių dėka apsaugosite savo augalus. Tačiau, priklausomai nuo kenkėjų, su kuriais susiduriate, kiekvieną kartą turėsite spręsti problemą šiek tiek kitaip, jei norite, kad jūsų veiksmai būtų kuo naudingesni.

Soda nuo kopūstinių daržovių kenkėjų

Šie maži vikšrai minta ne tik kopūstų lapais, bet ir minta kitomis kryžmažiedėmis daržovėmis, tokiomis kaip brokoliai, Briuselio kopūstai ir lapiniai kopūstai. Norėdami pašalinti šiuos kenkėjus, paruoškite mišinį, kurį sudaro 50% baltų miltų ir 50% kepimo sodos. Šį mišinį sudėkite į indą su purtykle arba į miltelių dozatorių (druskos ar pipirų) ir apibarstykite paveiktus augalus. Kopūstų lapai yra stori ir mišinys jiems nepakenks, tačiau vikšrai jį suės ir greitai mirs.

Valgomoji soda kaip vabzdžių repelentas

Daugelis daržo kenkėjų nemėgsta valgomosios sodos kvapo bei skonio ir vengia to. Tai reiškia, kad galime šią priemonę tinkamai panaudoti, kad juos atbaidytume. Skruzdėlės, sidabrinės blakės ir tarakonai yra tik keletas didžiausių kenkėjų. Norėdami juos atbaidyti, tiesiog pabarstykite kepimo sodos ant savo daržo dirvožemio. Vabzdžiai, kuriems tai nepatinka, pasiliks nuošalyje.

Kaip atsikratyti kenkėjų darže, kai jie yra ištisos sraigių kolonijos ar besiformuojantys skruzdėlynai

Jei  ypač vargina sraigės, galite jomis atsikratyti, patepdami kepimo sodos tiesiai ant kenkėjų (be kiautų). Būkite atsargūs, kad nepatektų ant augalų! Jei jūsų kieme ar namuose yra skruzdėlių, kurių negalite atsikratyti, sudrėkinkite jų buveines vandeniu ir pabarstykite apie 2 puodelius valgomosios sodos. Palaukite apie pusvalandį ir užpilkite dar vieną puodelį acto. Šis derinys nužudys daugumą skruzdžių. Norėdami kovoti su skruzdėlėmis ir tarakonais, taip pat galite paruošti masalą iš sodos ir cukraus sumaišytų lygiomis dalimis. Jei šį mišinį išdėliosite aplink augalus (ne per arti jų), jis nužudys ir šliužus.

Valgomoji soda kaip fungicidas

Norėdami apsaugoti augalus nuo grybelių, sumaišykite 4 arbatinius šaukštelius sodos su 4 litrais vandens. Nors tokiu atveju soda pati gali nesusidoroti su mikozės padariniais, jei jos ypač gausu, tačiau ji tikrai gerokai sumažins šios ligos padarinius jūsų augalams. Šį mišinį ypač verta naudoti ant rožių (juodosios dėmės atveju), taip pat ant vynuogių ir vynmedžių, kai pasirodo pirmieji vaisiai.

Valgomosios sodos naudojimas kovai su miltlige

Šiuo atveju tai veikia kaip prevencinė priemonė, o ne sprendimas, kai augalas jau buvo užpultas. Pūkuotoji miltligė gali sukelti rimtų problemų soduose, kuriuose yra daug drėgmės. Tai veikia daugelio rūšių augalus. Dažnai puolamos cukinijos, sprigės, moliūgai ir agurkai. Norėdami kovai su pelėsiu naudoti valgomąją sodą, sumaišykite šiuos ingredientus:

1 valgomąjį šaukštą sodos

4 litrus vandens,

1 valgomąjį šaukštą augalinio aliejaus

1 valgomąjį šaukštą indų ploviklio.

Jie turi būti gerai išmaišyti ir supilti į purškimo buteliuką. Naudokite kas savaitę, geriausia, kai oras nėra per daug saulėtas.

(„zinoti.lt“)

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams