Dažniausiai prekyboje netinkamai ženklinamos bulvės
Image Blog
Asociatyvi nuotrauka.

Dažniausiai prekyboje netinkamai ženklinamos bulvės (0)


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai nuolat vykdydami vaisių ir daržovių patikras jų rūšiavimo ir pakavimo vietose, didmeninėje, mažmeninėje prekyboje, lauko prekybos vietose, praėjusiais metais nustatė, jog didžiąją dalį (75,7 proc.) visų pažeidimų sudarė netinkamas vaisių ir daržovių ženklinimas. Dažniausiai netinkamai buvo paženklinti ispaniški, lenkiški ir lietuviški vaisiai ir daržovės. 

VMVT specialistai primena – tiek lauko prekybos vietose, tiek mažmeninėje prekyboje, vaisiai ir daržovės privalo būti paženklinti lietuvių kalba bei turi būti nurodytos kainos. Grynąjį kiekį privaloma nurodyti parduodant fasuotus produktus. Kainų etiketėse taip pat turi būti informacija apie kilmės šalį, pakuotoją ir (arba) siuntėją, nurodytas jo pavadinimas ir adresas. 

Nurodyti taip pat ir kokybės klasę yra privaloma ženklinant bulves, braškes ir žemuoges, kriaušes, obuolius, saldžiąsias paprikas, pomidorus, salotas, garbanotąsias ir plačialapes trūkažoles, išskyrus salotines trūkažoles. Veislę arba prekinį tipą privaloma nurodyti ženklinant obuolius, salotas ir garbanotąsias bei plačialapes trūkažoles, kriaušes, pomidorus, bulves. Jei rūšiuojama pagal dydį – turi būti nurodomas ir jis.  

VMVT atliktų vaisių ir daržovių patikrinimų duomenys rodo, kad prekybos vietose dažniausiai netinkamai informacija vartotojams buvo pateikiama apie bulves. 

Prekiaujant bulvėmis, kainų etiketėse privalo būti nurodoma:  

- Pakuotojo/siuntėjo pavadinimas ir adresas (kodas);  

- Produkcijos pavadinimas, jei tara nepermatoma;  

- Veislės pavadinimas;  

- Kilmės šalis;  

- Kokybės klasė;  

- Bulvių dydis (nurodant dydžio intervalą min –max);  

Etiketėje ar ant pakuotės papildomai privalo būti nurodyta:  

- Augintojo/pakuotojo registracijos Fitosanitariniame registre numeris (kai nurodomas pakuotojas, jis turi užtikrinti, kad būtų galima nustatyti bulvių augintoją).  

- Maistinių bulvių siuntos numeris.  

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams