Saugok pinigus ir sėkmę

Edmundas Giknius: tinkamiausias laikas įterpti į dirvožemį naudingus žemdirbystei mikroorganizmus tai balandis-rugsėjis. Edmundas Giknius: tinkamiausias laikas įterpti į dirvožemį naudingus žemdirbystei mikroorganizmus tai balandis-rugsėjis.

Tinkamiausias laikas įterpti į dirvožemį naudingus žemdirbystei mikroorganizmus tai balandis-rugsėjis. Jei turite pasėlių ar ražienų akėčias, lėkštinį ar strėlinį skutiką, plūgą, priešais juos nesunku įtaisyti purkštukus. Tai padarę saugosite pinigus ir sėkmę.

Dirvožemyje tarpsta daug naudingų ir milžiniški kiekiai žemdirbio augalams nenaudingų mikroorganizmų. Didžiulė klaida – nuėmus derlių šerti ir dauginti žaladarius: pavasarinį pelėsį, fuzariozę, javaklupę, stiebalūžę, verticiliozę, fomozę, kurie kankins augalų šaknis, stiebą, lapus ar net užlips ant viršūnėlės. 

Po derliaus nuėmimo naudinga įterpti būsimų pasėlių šaknų saugotojus, ražienų naikintojus, kuriems nereikia papildomo maisto. Atrinkti galingi mikroorganizmai  sėkmingai nukonkuruoja nenaudingus žemdirbiui ir augalų šaknims žaladarius. Naudingi mikroorganizmai nėra ilgaamžiai, nežiūrint į tai, juos įterpdamas kelerius metus, stipriai sumažinau žaladarių kiekius. Taip atkrito pirmasis ir antrasis fungicidų naudojimas, o vienintelis trečiasis atitolo iki varpos žydėjimo. Pastoviai saugodami nuo ligų ir sočiai maitindami šaknis, mikroorganizmai sutaupo šūsnį pinigų.

Kuldamas javus, stengiuosi pjauti tik viršūnėles, taip paspartinu kulimą. Palieku milžiniškas ražienas diskiniam skutikui su purkštuvu, kurie per tris kartus iki sėjos sutvarko dirvožemius. Labai paspartėja darbai, tuo pačiu įterpiu ir įvairius būsimos sėjos augalų šaknims naudingus mikroorganizmus. Taip sutaupau dar kelis pinigų pundukus.

Pagal dirvožemio tyrimus, ūkyje turiu neįkandamo augalams fosforo 80 metų, kalio – keturiems šimtams metų. Įterpdamas mikroorganizmus, kurie patirpdo juos, jau ketverius metus sėkmingai apsieinu be fosforo-kalio trąšų. Laisvas fosforas ir kalis dirvožemyje nemažėja. Tad dar viena pinigų terba sutaupyta.

Šiais metais papildomai auginu didelį kiekį skirtingų veislių azotą fiksuojančių bakterijų. Mėginu apsieiti su 250 kg/ha salietros kviečiuose, o akėjant gegužę, įterpiau  visus išvardytus naudingus dalykus. Kiek pavyko sutaupyti, papasakosiu žiemą. Esu gigantiškiausias Europoje dirvožemio mikroorganizmų naudotojas. Nuolat domiuosi, seku naujausius mokslo tyrimus pasaulyje. Naudingiausius išbandau mokslinėse ir savoje laboratorijoje, ūkyje. Man tai svarbu, nors pastovus progresavimas reikalauja išlaidų. 

Ūkis kol kas ne ekologinis. Naudoju herbicidus, augimo reguliatorius, kritiniais atvejais – insekticidus ar fungicidus. Jau 12 metų gerinu dirvožemio ir pasėlių derlingumą bei sveikatingumą galingais mikroorganizmais ir veiksmingais biopreparatais. 

Dirvožemio tyrimai ir išpurškimas įterpiant – pelninga. Jums parūpo:

• ŠARMINIS DIRVOŽEMIS

• RŪGŠTUS DIRVOŽEMIS

• FOSFORO ATPALAIDAVIMAS

• KALIO ATPALAIDAVIMAS

• AZOTO FIKSACIJA,  DAUG SKIRTINGŲ MIKROORGANIZMŲ 

• ŠAKNŲ LIGOS      

• AMARAI

• ŠLIUŽAI 

• RAŽIENŲ ir LIEKANŲ ARDYMAS

• LAISVO AZOTO, FOSFORO ir KALIO GERINIMO LAGŪNOSE, PLUTOS NAIKINIMAS ir KT.

Pagarbiai Edmundas Giknius, Kėdainių r., Padotnuvys, tel. 8 650 85 089.

Video