Seimas pakluso: statyti ūkininkų sodybas bus galima liberaliau
Image Blog
Sodyba.

Seimas pakluso: statyti ūkininkų sodybas bus galima liberaliau (0)


Seimas ketvirtadienį pakluso prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Ūkininko ūkio įstatymo pataisų dėl sodybų statybų – atšaukė ankstesnį savo sprendimą ir priėmė šalies vadovo pataisas. 

Už Ūkininko ūkio įstatymo pataisų projektą su visomis prezidento pataisomis balsavo 115 parlamentarų, o susilaikė vienas. Tuo metu kitu balsavimu už pernai gruodį priimtą įstatymą be pakeitimų balsavo keturi Seimo nariai, prieš buvo 89, o susilaikė 18. 

Tokiu būdu Seimas įtvirtino G. Nausėdos siūlytas mažiau ribojančias ūkininko sodybų statybų priemones, pavyzdžiui, atsisakyta reikalavimo ne tik įrodyti, kad žmogus, norintis statyti sodybą, bent trejus metus realiai vertėsi žemės ūkio veikla ir gavo iš jos pajamų, bet ir pasiekė tam tikrą pajamų lygį (50 proc.).

Seimas pritarė prezidento siūlymui leisti gyvenamąjį namą su priklausiniais statyti ūkininkams, bent trejus metus deklaravusiems pajamas iš žemės ūkio veiklos, bet to nereikės kitos paskirties ūkinių pastatų statybai.

Gyvenamasis namas su pagalbiniais pastatais galės būti statomas tik 2 ha ir didesniame sklype, o kitos paskirties pastatai – nuo 0,5 ha. Anot prezidento, ankstesnis reikalavimas statyti bet kokius pastatus turint daugiau nei 2 ha žemės apriboja galimybę veikti žemės ūkio šakoms, kurioms nereikia didelių žemės plotų, pavyzdžiui, šiltnamių ūkiams.  

Prezidentas, be kita ko, siūlė iš naujo įvertinti ir sugriežtinti ūkininko ūkio registravimo taisyklių pakeitimus.  

Išvakarėse veto svarstant Aplinkos apsaugos komitete jo pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė pabrėžė, kad įstatymas dar bus tobulinamas, kad „neliktų dviprasmybių ir betaisant nebūtų pabloginta situacija“.

Pataisos įsigalios nuo liepos 1 dienos.  

Juostinė pjaunamoji „HoneyBee“
Kalbame apie pinigus. Naujas žaidėjas rinkoje
Kaip „braliukai" latviai gelbėja Lietuvos žemės ūkį
Kodėl svarbu dirvožemio mikrobiologija
Juostinė pjaunamoji „HoneyBee“
Kalbame apie pinigus. Naujas žaidėjas rinkoje
Kaip „braliukai" latviai gelbėja Lietuvos žemės ūkį
Kodėl svarbu dirvožemio mikrobiologija