Baltarusiškų traktorių pardavėja „MTZ Traktorius“ dėl sankcijų nutrauks veiklą
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Baltarusiškų traktorių pardavėja „MTZ Traktorius“ dėl sankcijų nutrauks veiklą (0)


Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT) į sankcionuojamų bendrovių sąrašą įtraukus Vilniuje registruotą Minsko traktorių gamyklos prekybos įmonę „MTZ Traktorius“, jos vadovas teigia, kad dėl to teks nutraukti veiklą.  

Tarnyba skelbia, kad įmonei taikomos Europos Sąjungos sankcijos dėl ryšių su Baltarusijos autoritariniu lyderiu Aliaksandru Lukašenka ir kai kuriais Baltarusijos pareigūnais.

Bendrovės vadovas Virginijus Liberis sako, kad įmonė negali naudotis lėšomis, dėl to bus priversta nutraukti veiklą.

„Dėl to sprendimo uždaryta vienintelė įmonės turėta banko sąskaita, dėl ko įmonė prarado galimybę vykdyti bet kokią veiklą. Veiklos vykdymas bus nutrauktas ir jis pasibaigs. Mes kito varianto neturime“, – BNS sakė V. Liberis.

Į sankcionuojamų bendrovių sąrašą FNTT įmonę įtraukė tik lapkritį, nors įmonės lėšos banko sąskaitoje, pasak jos vadovo, buvo įšaldytos dar birželį.  

„Mūsų bankas birželio mėnesį įšaldė visus sąskaitoje buvusius pinigus, tai tada sužinojau, kad yra kažkokios sankcijos“, – teigė V. Liberis.

Vadovo teigimu „MTZ Traktorius“ yra Baltarusijos valstybės kontroliuojamos Minsko traktorių gamyklos netiesiogiai valdoma įmonė: „Grubiai tariant, esame Lukašenkos įmonė“.

Pasak V. Liberio, 2020 metais įkurtoje bendrovėje dirbo trys darbuotojai, traktorių pardavimas Lietuvoje buvo vienintelė jos veikla. 

„Mūsų įmonė gana trumpai gyvavo, kadangi pradžia visada būna sudėtinga, buvo investuota į veiklą, jos vystymą, tai nuo pat įsteigimo ji buvo nuostolinga. Trims darbuotojams išmokėdavome keliasdešimt tūkstančių eurų darbo užmokesčio, įvairiausių mokesčių. Dabar uždarinėsime. Įmonė būtų veikusi. Mano situacija yra labai dviprasmiška, aš dirbu Baltarusijos įmonės vadovu, kita vertus esu Lietuvos patriotu. Mano nuomone, šiuo atveju Lietuvos valstybė šiuo atveju daro daugiau žalos sau, nei Baltarusijai – ji neturės nuostolio, o Lietuva negaus mokesčių“, – kalbėjo V. Liberis. 

Registrų centro duomenimis, „MTZ Traktorius“ pernai gavo 1,3 mln. eurų pajamų bei patyrė 18 tūkst. eurų nuostolį.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams