Minsko traktorių gamykla buvusiam padalinio vadovui lietuviui neskolinga – teismas
Image Blog
Asociatyvi nuotr.

Minsko traktorių gamykla buvusiam padalinio vadovui lietuviui neskolinga – teismas (0)


Baltarusijos Minsko traktorių gamyklos  (MTZ) padalinys Airijoje buvusiam vadovui iš Lietuvos nėra skolingas beveik 150 tūkst. eurų, nusprendė Lietuvos teismas.  

Apeliacinis teismas birželio 15 dieną patvirtino, kad sutartis, kurios pagrindu buvęs vadovas Orestas Žilėnas iš įmonės reikalauja atlyginimo, yra niekinė. 

„Ginčijama sutartis ir su ja susiję aktai yra niekiniai ir negalioja, nes prieštarauja gerai moralei“, – nurodoma teismo nutartyje.

Pasak jos, Airijos padalinys „Minsk tractor Plant“ direktorių taryba O. Žilėną 2017 metų lapkritį išrinko įmonės vykdomuoju direktoriumi ir sekretoriumi ir už šį darbą atlyginimo nenustatė, dėl jo nesitarta jokia sutartimi ar kitu pagrindu.

O. Žilėnas tuo metu taip pat vadovavo Vilniaus rajono bendrovei „Agrodetalė“, kuri priklauso MTZ  traktorių prekybos tinklui. Lietuvis iš pareigų „Minsk tractor Plant“ atšauktas 2020-ųjų spalį.

2021 metų liepą MTZ Airijos padalinio vadovybė gavo Vilniaus apygardos teismo pranešimą apie už akių priimtą sprendimą, jog teismas O. Žilėnui priteisė 144 tūkst. eurų skolą už vadovavimą padaliniui pagal 2018 metų kovo mėnesį pasirašytą sutartį, kurioje numatytas 4,5 tūkst. eurų mėnesio atlyginimas. 

„Minsk tractor Plant“ teismo paprašė sutartį bei jos pagrindu sudarytą paslaugų suteikimo aktą panaikinti – teismas šiemet vasarį įmonės ieškinį patenkino, tačiau O. Žilėnas sprendimą apskundė Apeliaciniam teismui, kuris pirmos instancijos teismo sprendimą paliko nepakeistą.

Apeliacinio teismo vertinimu, ginčijama sutartis sudaryta tarp O. Žilėno ir bendrovės „Agrodetalė“ darbuotojos, kuriai pats O. Žilėnas išdavė įgaliojimą „Minsk tractor Plant“ vardu pasirašyti paslaugų sutartį su juo ir šių paslaugų suteikimo aktus. Taip, anot teismo, vadovas veikė „Agrodetalės“ naudai.

„Vienintelis sutartį sudariusių asmenų ketinimas buvo skirtas nesąžiningam ir gerai moralei prieštaraujančiam tikslui – sukurti pagrindą atsakovui (O. Žilėnui – BNS) gauti iš ieškovo („Minsk tractor Plant“ – BNS) teisėtai nepaskirtą atlygį ir pasipelnyti iš ieškovo“, – nurodo teismas.

MTZ su „Agrodetale“, be to, bylinėjosi dėl 2,6 mln. eurų skolos. 2021-ųjų pabaigoje Apeliacinis teismas pripažino tarptautinio arbitražo teismo prie Baltarusijos prekybos ir pramonės rūmų sprendimą dėl skolos išieškojimo.

Pasak Apeliacinio teismo nutarties, „Agrodetalė“ su MTZ 2014 metais pasirašė sutartį, tačiau jos nesilaikė, todėl arbitražas tų metų rugsėjį MTZ naudai priteisė per 2 mln. eurų skolos bei daugiau nei 0,5 mln. eurų delspinigių ir arbitražo išlaidų.

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams