Beveik visi vartotojai pirmąjį 2023 metų pusmetį už elektrą mokės 28 ct/kWh ar mažiau

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, beveik visi vartotojai pirmąjį 2023 m. pusmetį mokės 28 ct/kWh ir mažiau. Jeigu elektros kainos lygis biržoje išliks, mėnesio biržos plano vartotojai vasario mėnesį mokės mažiau nei sausį.  

„Šiuo metu pagal esamas taisykles sudarytos garantinės kainos yra vienaženkliai mažesnės už visuomeninio teikimo kainas. Jos yra 56 ct/kWh, kas su kompensacija yra 28 ct/kWh. Ir visi vartotojai mokės tuos pačius 28 centus. Ilgalaikius planus siūlančios įmonės vis dar siūlo didesnes, negu Vyriausybės nustatyta, kompensuojama 28 centų riba. Be abejo, fiksuotas tarifas priklauso ir nuo kontrakto trukmės. Jeigu ilgesnė sutartis, tai galima tikėtis tarifo žemesnio“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė LEA ekspertas Vytenis Barkauskas.

LEA ekspertas taip pat aiškino, kad, atsižvelgus į dabartinę situaciją, yra realu, jog vasarį elektros kainos nukris žemiau kompensacijos ribos.

„Mes pamėginome prognozuoti ir biržos kainą, kuri yra sudaroma atsižvelgiant į vidutinę mėnesio kainą. Atsižvelgiant į dabartinį kainų lygį, galima tikėtis mažesnės kainos, negu kad valstybės nustatyta kompensuojama riba“, – tikino jis.

Visgi, V. Barkauskas pamini, kad paskutines dvi sausio savaitės dar gali paveikti elektros kainas.

„Atsižvelgiant į vidutines kainas, kurios iki dabar yra biržoje, ateinančios dvi savaitės gali pakeisti šią situaciją, nes sausio mėnuo dar nepasibaigęs. Bet iš esmės žmonės, kurie yra pasirinkę biržinę kainą mokėtų mažiau, negu būdami visuomeniniame tiekime“, – aiškino jis.

ELTA primena, kad gruodžio viduryje Vyriausybė patvirtino maksimalią 28,5 cnt/kWh elektros kainos kompensaciją 2023 m. pirmajam pusmečiui. Taip pat numatoma, jog kitų metų pirmąjį pusmetį minimali 1 kWh elektros energijos kainos riba, žemiau kurios elektros energijos dalinis kompensavimas netaikomas, bus 28 cnt/kWh su PVM.

Video