Kaip ekonominė krizė Vokietijoje atsilieps Lietuvos žemės ūkiui? (VIDEO)

Vokietijoje jau fiksuojama techninė recesija, kai antrą ketvirtį fiksuojamas neigiamas Bendrasis vidaus produkto rodiklis. Vokietija pagal eksportą yra trečia Lietuvos partnerė. Tad kaip bėdos Vokietijoje gali paveikti Lietuvos žemės ūkį ir žemės ūkio technikos rinką, apie tai paklausėme UAB „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus Dangio Valaičio.

„Prognozuoti ir nuspėti, kas mūsų laukia, yra vienas sudėtingiausių dalykų. Mes ne kartą matėme, kai ekonomistai prognozavo, o jų prognozės neišsipildė“, – sako D. Valaitis.

Pašnekovo teigimu, žemės ūkis „nebūtinai eina vienodai su visu ekonomikos ritmu“.

„Jei panagrinėtume istoriją, tarkime 2008-2009 m. finansų krizę, kurią, mano nuomone, tikrai jautė kiekvienas gyventojas, bet kokios įmonės ir bet kurio sektoriaus darbuotojas. Tai žemės ūkiui tas laikotarpis buvo vienas sėkmingiausių. Tais metais derliai buvo vieni didžiausių Lietuvoj ir visame Baltijos regione“, – sakė D. Valaitis.

Plačiau apie tai, kas gali laukti žemės ūkio, jei šalį užklups ekonominė krizė, kalbamės šiame vaizdo interviu su UAB „Dotnuva Baltic“ vykdančiuoju direktoriumi.  

Video