Rokiškyje pradėtos gaminti pirmojo pasaulyje hibridinio – biometanu ir elektra, varomo traktoriaus dalys

Ambicingą traktoriaus gamybos procesą įgyvendina technologas D. Bulovas. Ambicingą traktoriaus gamybos procesą įgyvendina technologas D. Bulovas. "Rokiškio Sirena" nuotr.

Rugpjūčio 31-oji „Rokiškio mašinų gamykloje“ įeis į istoriją, nes paskutinę šios vasaros dieną gamykloje pradėtas gaminti pirmasis pasaulyje biometanu ir elektra varomas traktorius „AUGA M1“. Tai – bendras ambicingas ekologiško maisto gamintojos „AUGA group“ ir „Rokiškio mašinų gamyklos“ projektas.

Maždaug po mėnesio

Praėjusį trečiadienį Rokiškyje buvo pradėti pirmieji šių traktorių surinkimo darbai. „Rokiškio mašinų gamyklos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kilas „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad pirmas pokalbis su ekologiško maisto gamintoja „AUGA group“ vadovais dėl šio traktoriaus gamybos Rokiškyje įvyko 2021 metų lapkritį.

Naujojo traktoriaus gamybos procesus įmonės vadovas patikėjo technologui Dariui Bulovui.  

„Šis traktorius yra naujausių technologijų kūrinys, užpatentuotas pasaulyje. Su „AUGA group“ pasirašėme bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią mes gaminame visą metalinę konstrukciją, tai yra, traktoriaus rėmą. Po to eina komplektacija, ties kuria dabar dirba „AUGA group“ konstruktoriai ir darbuotojai. Ateityje, kai jau nusistovės sistema, patys pirksime ir montuosime įrangą šiuose traktoriuose“, – kalbėjo R. Kilas.

Planuose – 100

Šiemet gamykloje planuojama pagaminti trys pirmuosius eksperimentinius traktorius. Numatyta, kad 2023 metais rokiškėnai sukomplektuos 100 hibridinių traktorių.

„Kol kas aišku tik tiek, kad tokio traktoriaus kaina bus mažesnė nei mums įprasto kitu kuru varomo traktoriaus. Beje, hibridinio traktoriaus privalumas, kad naudojant biometano dujas ir esamą sistemą be pertraukų jis galės dirbti 12 valandų “, – sakė R. Kilas.

Įdarbins ūkiuose

Kaip savo interneto svetainėje skelbia ekologiško maisto gamintoja „AUGA group“, įmonė pristatė pirmąjį pasaulyje biometanu ir elektra varomą traktorių – „AUGA M1“, skirtą profesionaliam naudojimui.

Šiemet įmonių grupė kartu su vienu stipriausiu žemės ūkio technikos gamintoju regione – „Rokiškio mašinų gamykla“ – pradeda ruoštis pirmosios traktorių partijos gamybos darbams. „AUGA group“ planuoja, kad 2022-ųjų antroje pusėje traktoriai bus įdarbinti grupei priklausančiuose ūkiuose.

Turi pajėgumus

Sutartį su „Rokiškio mašinų gamykla“ dėl kontraktinės hibridinių traktorių gamybos „AUGA group“ pasirašė dar praėjusių metų pabaigoje, nes rokiškėnai turi ilgametę patirtį žemės ūkio mašinų gamybos ir metalo apdirbimo srityse.

„Turime gamybinę bazę, pajėgumus ir patirtį. Džiaugiamės, kad perspektyvios ir naujos technologijos yra gaminamos pas mus. Inovacijos yra būtinos žemės ūkio sektoriui, juk visas pasaulis visas yra susirūpinęs aplinkai daromu poveikiu. Viena tokių reikalingų technologijų jau pradėta gaminti būtent Lietuvoje“, – sakė R. Kilas.

Aušra Malinauskienė ("Rokiškio Sirena")

Rokiškio Sirena

Video