Kaip apsisaugoti nuo GPS sistemos vagysčių

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Traktorių GPS vagystės sudaro dideles problemas ūkininkams, nes sistemos praradimas gali sukelti ūkiui brangiai kainuojantį vėlavimą ir papildomų išlaidų.

Ūkininkams rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar šalia fermos ir laukuose nėra pašalinių nepažįstamų žmonių – dažnai šie asmenys stebi ir domisi, kokiomis sistemomis yra aprūpinti ūkyje esantys traktoriai. Prieš grįždami kažką pavogti, vagys jau turi supratimą apie tai, kur laikomi traktoriai ar kita technika ir kokios yra apsaugos priemonės. Vagys, jau žinantys ūkių išdėstymą, dažnai taikosi į traktorių GPS sistemas.

Gali būti, kad ne visi patarimai bus efektyvūs, nes GPS vagių išmanumas ir išradingumas kasmet irgi technologiškai tobulėja. Bet kai kurie patarimai gali tikrai padėti apsisaugoti nuo GPS sistemų vagystės.

Nuimkite GPS nuo traktoriaus nakčiai

Saugiausias būdas - nuimti GPS komplektą ir saugiai laikyti jį naktį namuose. Dar saugiau būtų laikyti GPS patikimoje saugykloje, seife, šarvuotoje spintelėje arba sertifikuotoje įrankių saugykloje, kuri “negyvai" pritvirtinama prie grindų užkertant kelią jos išsinešimui.

Naudokite PIN kodus

Aktyvuokite savo GPS komplekto PIN kodą naudodami unikalų numerį, jei toks yra.

Nepalikite raktų traktoriaus duryse

Kartais ūkininkai patys nesuvokdami palengvina darbą vagims, palikdami raktelius prie traktoriaus durų spynoje arba iš viso neužrakina traktoriaus durų. Šimtą kartų saugiau yra laikyti traktoriaus raktelius namuose, atskirai nuo traktoriaus. Juk lengvojo automobilio raktelį nepaliekame duryse, o pasiimame su savimi.

Kai kuriais atvejais šis patarimas gali ir nepasiteisinti – pavyzdžiui, jeigu traktorių galima valdyti naudojant universalųjį raktą. Arba vagys turi tos pačios markės ir modelio traktoriaus raktelius, kurie lengvai tiks ir jūsų traktoriaus durų spynai. Tokiems atvejams patartina nustatyti sistemą, kurios dėka universalūs raktai nesuveiks jūsų traktoriuje.

Pažymėkite arba išgraviruokite savo GPS

GPS sistemos apsauginis markiravimas naudojant graviravimo komplektą dažnai būna efektyvi matoma atgrasymo priemonė nuo vagių ir laiko patikrintas būdas mažinant vagystės tikimybę.

Užsienio ūkininkai naudoja matomas įspėjamąsias etiketes ant GPS įrangos, kad parodytų vagims, jog nuosavybė pažymėta ir ją bus lengva identifikuoti.

Nepalikite nakčiai traktoriaus kieme

Traktorius ir kombainus, kai jų nenaudojate, laikykite atokiai nuo akių – pageidautina užrakintoje pastogėje, garaže.

Naudokite GPS sekiklius

GPS sekikliai yra maži lengvi įrenginiai, kurie, prijungti prie objekto, pateikia jo buvimo vietos informaciją realiuoju laiku. Pritvirtinus GPS sekiklį prie savo įrangos ją bus lengviau atsekti ir atgauti įvykusios vagystės atveju. Sekiklyje galima nustatyti saugios zonos ribas - kai pavogtas objektas peržengs jas, savininkas bus iš karto informuojamas apie tai.

Signalizacijos patarimai

Jei naudojate signalizaciją, įsitikinkite, kad ji nustatyta ir įjungta. Jei tokios sistemos dar neturite, apsvarstykite galimybę ją įdiegti.

Video