SoliTek siūlo unikalią galimybę ūkininkams – trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

„SoliTek“ – pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja, Lietuvoje įrengusi jau daugiau kaip 3500 saulės elektrinių. „SoliTek“ – pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja, Lietuvoje įrengusi jau daugiau kaip 3500 saulės elektrinių.

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti.  Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra itin unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Paraiškos paskelbtam kvietimui priimamos iki šių metų rugsėjo 6 dienos arba iki tol, kol bus išnaudotas 62 mln. kvietimo biudžetas. Investicinis finansavimas gali būti skiriamas įrengti saulės elektrinei, kurios įrengtoji galia ne didesnė nei 500 kW. Suteikiamos paramos dydis bus apskaičiuojamas nuo fiksuoto dydžio – 1073 EUR už 1 kW įrengtos saulės elektrinės galios. Ūkininkai galės gauti net iki 35 proc. nuo pagal fiksuotą įkainį paskaičiuos sumos arba beveik 376 EUR už įrengtą 1 kW.

Užsitikrinus paramą, ją bus galima išnaudoti per 18 mėnesių laikotarpį – iki 2026 m. sausio 31 d. Patvirtino projekto įgyvendinimo laikotarpį bus galima vieną kartą pratęsti, tačiau ne vėliau kaip iki 2026 m. sausio 31 d.

„Saulės elektrinės įrengimas ūkyje – tvarus sprendimas, kuris ne tik iš karto elektros išlaidas sumažina apie 80 proc., bet ir užtikrina greitai atsiperkančią investiciją, kurios metinė grąža siekia apie 20-25 proc. Šis kvietimas, į kurio tikslinę grupę šį kartą buvo įtraukti ir ūkininkai, naudingas ypatingai tiems, kurie savo ūkio reikmėms patenkinti naudoja daug elektros energijos ar dėl ESO apribojimų negali pagamintos elektros atiduoti į tinklą“, – dėmesį atkreipia „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė.

SoliTek“ – pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja, Lietuvoje įrengusi jau daugiau kaip 3500 saulės elektrinių. Bendrovė savo asortimente turi ne tik namams, bet ir specialiai ūkiams skirtų dalinai skaidrių vadinamųjų Agro PV saulės modulių, kurie pritaikomi inovatyvių šiltnamių statybai.  Bendrovės gaminami lietuviški saulės moduliai yra sertifikuoti „Cradle to Cradle“ aukso sertifikatu, laikantis griežčiausių saugumo, aplinkosaugos ir energijos taupymo reikalavimų. Šie saulės moduliai yra ypatingai tvirti ir atsparūs ekstremalioms apkrovoms, krušai, šalčiui, karščiui, druskai ir amoniakui bei pasižymi autonominiu išsivalymo efektu. Rinkoje jie taip pat išsiskiria savo ilgaamžiškumu – po atliktų bandymų, šiems saulės moduliams „SoliTek“ suteikia 30 metų garantiją ir 90 proc. efektyvumo garantiją praėjus šiam laikotarpiui bei numato iki 50-ties metų trunkantį gyvavimo ciklą. Nuo 2022-ųjų pabaigos bendrovė klientams siūlo ir savo Lietuvoje gaminamas net iki 40 kWh talpos išmaniąsias baterijas SoliTek NOVA.

Kokius kriterijus turi tenkinti ūkininkai, norintis gauti paramą? 

Iki rugsėjo 6 dienos saulės elektrinių įsirengimo išlaidų dalies atlyginimui paraiškas gali teikti ūkininkai, atitinkantys labai mažos ir mažos įmonės statusą, kurių ūkiai iki paraiškos pateikimo ne trumpiau nei 1 metus įregistruoti Ūkininkų ūkių registre.

Labai mažai įmonei taikomi kriterijai – iki 10 darbuotojų ir 2 mln. EUR apyvarta arba iki 2 mln. EUR  balanse nurodyta turto vertė. Mažai įmonei taikomi kriterijai – iki 50 darbuotojų ir iki 10 mln. EUR apyvarta arba iki 10 mln. EUR balanse nurodyta turto vertė.

SoLitek

Investicinis finansavimas skirtas iki 500 kW galios saulės elektrinėms, kurias reikia įsirengti ant nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų nekilnojamojo turto objektų. Nuosavybės teisė ar kiti teisėto valdymo pagrindai iki paraiškos pateikimo privalo būti registruoti Nekilnojamo turto registre. Paraiškoje gali būti nurodyti ir keli nekilnojamojo turto objektai, kuriuose siekiama įsirengti saulės elektrines, jeigu bendra planuojamų įrengti saulės elektrinių įrengtoji galia neviršija 500 kW.

„Svarbu pabrėžti, kad parama negali būti skirta jau pastatytos saulės elektrinės galios didinimui, tačiau šio kvietimo metu bus finansuojami ir gamintojų, ir gaminančių vartotojų projektai. Paramą gaus tie pareiškėjai, kuriems bus išduotas elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygos gamintojui ar gaminančiam vartotojui“, – pabrėžia „SoliTek“ atstovė S. Garšanikovienė.

Ji priduria, kad saulės elektrinių įrengimo išlaidos bus pripažįstamos tinkamomis finansuoti tik, jeigu jos bus patirtos jau po paraiškos pateikimo Lietuvos energetikos agentūrai dienos ir paraiška bus pripažinta tinkama finansuoti pagal kvietime paraiškoms keliamus reikalavimus.

Siūlo ekspertinę pagalbą

Siekdama padėti ūkininkams tinkamai užpildyti sudėtingą paraišką ir taupyti brangų laiką, ilgametę patirtį saulės energetikos srityje sukaupusi „SoliTek“ siūlo savo pagalbą. Įrengdama saulės jėgaines klientams, bendrovės komanda atlieka projektavimo darbus, visus reikalingus skaičiavimus, matavimus bei padeda paruošti dokumentus ESO ir paramos dokumentus.

Ištiesti pagalbos ranką siūlo ir bendrovės partneriai, „Žaliąsias“ paskolas ūkininkams saulės elektrinės įsirengimui jie suteiks vos su 3,9 proc. metinėmis palūkanomis.

Detalesnė informacija aktualiais klausimais suteikiama, susisiekus šiais kontaktais:

Elektroniniu paštu: saule@solitek.lt

Telefonu: +370 619 57835

Informacija svetainėje adresu:  https://bit.ly/Parama-Ūkininkams

Video