Pasiklydusiai grybautojai į pagalbą skubėjo policininkai, kinologas ir ugniagesiai

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Prieš keletą dienų Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos miškuose paklydo vyresnio amžiaus grybautoja. Vėlų vakarą moters nepavyko rasti, tad naktį jai teko praleisti miške. Laimei, ryte paklydėlė rasta sveika. Jai į pagalbą skubėjo ne tik policijos pareigūnai, kinologas, bet ir ugniagesiai gelbėtojai.

Kreipėsi į policiją

Rugsėjo 14 dieną, 20 val. 20 min., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Pūstelninkų kaime esančiame miške pasiklydo moteris. Artimieji informavo, kad 1956 metais gimusi moteris į mišką išėjo apie 14 valandą, tačiau į namus negrįžo ir sutemus.

Moters ieškoti buvo pasiųsti Kėdainių ir Kauno pareigūnai ir kinologas su tarnybiniu šunimi. Į dangų buvo iškelti ir du bepiločiai orlaiviai. Tačiau nei vakare, nei naktį moters rasti nepavyko. Jai teko nakvoti miške.

Rado gyvą

Rugsėjo 15-osios, penktadienio, rytą grybautoja buvo rasta. Apie 09 val. 45 min. policijos pareigūnai kreipėsi į ugniagesius gelbėtojus ir pranešė, kad reikalinga pagalba miške per upelį pargabenti pasiklydusią moterį.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai atvyko prie miško. Su gelbėjimo rogėmis mišku jiems teko eiti apie kilometrą. Specialiomis rogėmis moteris buvo perkelta per upelį ir nuvesta į palaukę, kur jos laukė atvykę artimieji.

Prašo supratimo

Policija primena, kad grybautojo paieška dažnai būna sudėtinga, reikalaujanti didelių policijos pajėgų ir visuomenės pagalbos. Todėl grybaukite tik žinomame miške arba su žmogumi, kuris tą mišką gerai pažįsta. Jei į mišką atvykote ne vienas, stenkitės nenutolti nuo kitų grybautojų, stebėkite, kad vienas ar daugiau žmonių būtų jūsų matymo ribose.

Į mišką būtina neštis pilnai įkrautą mobilųjį telefoną. Nelaimės atveju, juo galima susisiekti su artimaisiais arba paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Telefonas su vietos nustatymo arba telefono radimo funkcija gerokai palengvina dingusiojo paiešką.

Būtina atminti

Jeigu grybauti išsiruošėte vienas, būtinai informuokite artimuosius, į kurį mišką einate, kad jeigu pasiklysite, būtų paprasčiau jus surasti. Pabandykite įtikinti savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.

Neikite į mišką, jei tą dieną jaučiatės blogai, visuomet turėkite geriamojo vandens ir jums reikalingų vaistų.

Dimitrijus Kuprijanovas. „Rinkos aikštė"

Rinkos aikštė

Video