Elektrėnų savivaldybės ežeras įžuvintas seliavomis

Įvykio nuotr. Įvykio nuotr.

Žuvininkystės tarnyboje prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos prasidėjo pavasariniai vandens telkinių įžuvinimo darbai. Praėjusią savaitę į Monaičio ežerą (Elektrėnų sav.) išleista 100 tūkst. vnt. seliavų lervučių.

Įžuvinimo darbai vykdomi kiekvienais metais, siekiant palaikyti žuvų išteklius vandens telkiniuose. Ežerai įžuvinami vadovaujantis pagal mokslininkų rekomendacijas parengtu ir LR žemės ūkio ministerijos patvirtintu Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius planu. Tokiu būdu ežeruose žuvies nemažėja.

Seliavų lervutės į ežerą atvežamos maišuose su vandeniu ir deguonimi. Prieš įžuvinimą maišai laikomi vandenyje, kol temperatūra susivienodina, o tada maišai plukdomi nuo kranto į gilumą ir žuvys išleidžiamos.

Prieš 20 metų seliavų žvejyba užsiiminėjo tik žvejai verslininkai. Kadangi seliavos yra labai giliai būriais gyvenanti žuvų rūšis, jų žvejybai buvo naudojami specifiniai žvejybos įrankiai – didelio aukščio smulkiaakiai tinklai. Patobulėjus įrangai, dabar labai sėkmingai šias žuvis žiemos metu nuo ledo gaudo ir žvejai mėgėjai.

Video