Mariose valstybės sienos apsaugos zona pažymėta plūdurais

Plūdurai mariose. Šilutės naujienų nuotr. Plūdurai mariose. Šilutės naujienų nuotr.

Kuršių mariose plūdurais vėl nužymėta valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ). Taip vasaros sezonui ruošiasi VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė, mariose sauganti valstybės sieną su Rusija.

Kiekvieną pavasarį į Kuršių marias netoli sienos su Rusija nuleidžiami raudonos spalvos plūdurai. Užpernai VSAT įsigijo 31 naują plūdurą, jie mariose žymi 200 metrų pločio VSAZ, kuri yra prie pat Lietuvos ir Rusijos sienos. O ten patekti gali tik įrašytieji į VSAT sudaromą asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, sąrašą.

Plūdurą sudaro dvi cilindro formos figūros, pagamintos iš ultravioletiniams spinduliams atsparaus polietileno, su nerūdijančio plieno ar galvanizuoto metalo detalėmis. Virš vandens esančioje dalyje įrengtos metalinės plokštelės (radaro atsakikliai), kurias fiksuoja laivo radarai. Plūdurai turi inkarus, kurie išlaiko juos nuolatinėje vietoje. Šie plūdurai – taip pat ir įspėjamieji ženklai pramogautojams bei žvejams būti atidiems, vengti patekti į VSAZ ar kirsti sieną su Rusija.

Šilutės naujienos

Video