Kaune bus eksponuojama daugiau kaip 700 jurginų

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Penktadienį, rugsėjo 8-9 dienomis, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiosios salės fojė bus galima pamatyti jūrą rudeninių gėlių.

Vieną didžiausių Lietuvoje jurginų kolekcijų puoselėjantis ir šimto metų jubiliejų šiemet švenčiantis Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas Kaune kviečia ne tik aplankyti masinį jurginų žydėjimą, bet ir organizuoja tarptautinę jurginų parodą, kurioje bus demonstruojama per 700 įvairių jurginų veislių ir pavyzdžių – tiek iš sodo ekspozicijų, tiek atsivežtų pačių selekcininkų.

Jurginas – viena seniausių gėlių, kuri puikavosi didikų dvaruose, vėliau pasklidusi po kaimo sodybas ir iki šių dienų žavinti itin išraiškingais ir įvairiaspalviais žiedais. Tarptautinėje jurginų žiedų parodoje bus eksponuojami naujausi selekcininkų sukurti darbai, parodoje laukiama svečių iš Baltijos ir Lenkijos botanikos sodų.

Įėjimas į parodą nemokamas. Penktadienį paroda veiks 12-19 val., o šeštadienį - 10-18 val. Šeštadienį, paskutinę parodos valandą, visi eksponatai bus dovanojami ir išdalijami lankytojams!

Aplankyti VDU Botanikos sodo jurginų žydėjimą galima kasdien, nuo 9 val. iki 20 val. (kasa dirba iki 19 val.), Kaune.

Panašūs straipsniai

Video