Tarptautinis baudžiamasis teismas išdavė arešto orderį Rusijos prezidentui V. Putinui

Vladimiras Putinas. Vladimiras Putinas. "Kremlin.ru" nuotr.

Tarptautinis baudžiamasis teismas penktadienį Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino atžvilgiu išdavė arešto orderį, teigiama teismo pranešime.

Arešto orderis išduotas ir Marijos Lvovos-Belovos atžvilgiu. Abu jie įtariami tūkstančių Ukrainos vaikų prievartiniu deportavimu į Rusiją.

Pasak teismo, V. Putinas įtariamas padaręs karo nusikaltimą - neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federaciją (pagal Romos statuto 8 straipsnio 2 dalį). 

„Nusikaltimai, kaip įtariama, buvo vykdomi Ukrainos okupuotoje teritorijoje bent nuo 2022 m. vasario 24 d. Yra pagrįstų priežasčių manyti, kad V. Putinui tenka individuali baudžiamoji atsakomybė už minėtus nusikaltimus: 1) už tai, kad jis tiesiogiai, kartu su kitais ir (arba) per kitus asmenis įvykdė veikas ir 2) už tai, kad jis tinkamai nekontroliavo civilinių ir karinių pavaldinių, kurie įvykdė veikas arba leido jas įvykdyti ir kurie buvo jam faktiškai pavaldūs ir kontroliuojami, vadovaudamasis aukštesne atsakomybe“, – teigiama teismo pranešime.

M. Lvovai-Belovai teikiami panašūs kaltinimai. Ji yra Rusijos Federacijos prezidento kanceliarijos vaiko teisių komisarė.

Video