Apsivalymas ir atsinaujinimas. Kas bus su NMA ir ūkininkų bylomis teismuose? (VIDEO)

Buvęs NMA direktorius Erikas Bėrontas, dabar vadovaujantis Lietuvos žemės ūkio technikos asociacijai, sako, kad buvo tik laiko klausimas, kada Aleksandras Muzikevičius bus atleistas iš NMA direktoriaus pareigų. 

„Šis žmogus nelabai ir turėjo būti skirtas NMA vadovu. Turėjo bent jau vieneri metai prabėgti po to, kai jis baigė darbą premjero patarėju", – sako E. Bėrontas.

Pasak jo, jis irgi, kaip ir A. Muzikevičius, galėjo sakyti, kad būnant NMA direktoriumi, patyrė mobingą.

„Arba, pavyzdžiui, kaip gali sakyti, kad paraiškų vertinimas nevėluoja, kai realiai jis vėluoja. O dabar vyksta smulkių ūkininkų „drožimas“. Atvažiavo patikrų darbuotojas iš NMA ir nusprendė, kad ūkininkas nenaudojo įsigyto volo. Kitus nusipirktus įrenginius naudojo, o volo – ne. Tai dabar iš to ūkininko NMA siekia susigrąžinti 100 proc. paramą. Kas davė tam darbuotojui įgaliojimus nuspręsti, ar ūkininkas naudojo, ar nenaudojo to volo. Tai nutiko vasario mėnesį, o juk ūkininkas tą volą naudos tik liepos mėnesį", – vardijo kylančius nesutarimus tarp NMA ir ūkininkų E. Bėrontas.

Rekvizitai.lt skelbia, kad yra daugybė bylų, kuriose vienaip ar kitaip dalyvauja NMA.

Atleidus A. Muzikevičių iš direktoriaus pareigų, E. Bėrontas mano, kad laikini NMA vadovai turėtų peržiūrėti dalį bylų tarp agentūros ir ūkininkų.

"Reikėtų peržiūrėti kai kurias bylas. Pateikti tą informaciją ir Žemės ūkio ministerijai. Pavyzdžiui, mes pateikėme skundą teismui, kad iš vieno ūkininko, kuris jau yra sumokėjęs 80 proc. visų investicijų ir vieną dieną dėl ligos nepateikė mokėjimo prašymo likusiai 20 proc. sumai, iš jo norima atsiimti visus 100 proc. paramos lėšų. Kokioje dar pasaulyje mokėjimo agentūroje vyksta tokios nesąmonės?" – retoriškai klausia E. Bėrontas.

Apie A. Muzikevičiaus atleidimą, taip pat apie Lietuvos žemės ūkio technikos asociacijos plėtrą ir kalbamės šiame interviu su E. Bėrontu.

Video