R. Vilimienė: „Netikiu, kad Lietuva savo ūkininkams duos bent centą”

Renata Vilimienė. Renata Vilimienė.

Šiemet Lietuvos ūkius iškankinusi stichinė sausra atnešė nemažai neigiamų padarinių. Ypatingai nuo jos nukentėjo pieno gamintojai, kuriems dar ir stipriai kirto pieno supirkimo kainos.  Į šia problemą buvo atkreiptas dėmesys ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungos institucijose. Europos Komisija kai kurioms valstybėms narėms numatė solidų paramos paketą.

Briuselyje anksčiau lankėsi ir  Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos vadovė Renata Vilimienė. Socialiniame tinkle „Facebook“ ji sureagavo į Europos Komisijos sprendimą skirti 10 mln. eurų paramą mūsų šalies pieno sektoriui. 

„Pieno sektoriui paskirta šiek tiek daugiau nei 10 milijonų eurų parama. Taip pat buvo duotas leidimas Lietuvai pačiai pasididinti paramą dar 200 proc. Kas reikštų dar papildomus 20 mln. eurų. Tai jau solidi parama“, - pažymėjo ji. 

Tiesa, R. Vilimienė išreiškė abejones, ar Lietuva papildomai prisidės prie EK skirtos pagalbos. „Aš asmeniškai netikiu, kad Lietuva savo ūkininkams duos bent centą. Dabar jau pasigirsta siūlymų iš Žemės ūkio rūmų, kad didžiąją dalį paramos reikėtų skirti augalininkams, nes jie nukentėjo nuo šalnų bei sausros“, - piktinosi R. Vilimienė.  

Anot jos, dar girdisi pasiūlymų, kad ūkininkai turi įrodyti, kuris sektorius nukentėjo labiau. „Augalininkų renkami duomenys, kiek prikulta, tikslūs. Padarys sulyginimus ir viskas. O kaip įrodyti pienininkui, kuris nefiksuoja, kiek prisigamino pašarų?“- klausė ji.

Agrobite.lt primena, kad nuo  balandžio 17 d. iki gegužės 5 d. buvo renkamos paraiškos paramai gauti  Iš viso Lietuvos pieno gamintojams  valstybė skyrė 8 mln. Eur. 

Video