Panevėžiečiai sunerimę: kodėl vidurvasarį gelsta liepos?

Liepos. Jūsų Panevėžys nuotr. Liepos. Jūsų Panevėžys nuotr.

Panevėžiečių akis patraukė vidurvasariui nebūdingas vaizdas – pageltusios liepos. Ne vienam kyla klausimas – kodėl taip nutiko? Apie šio reiškinio priežastis pasakoja Panevėžio miesto savivaldybės atstovė.

„Vasara dar neįpusėjo, o medžiai gelsta, meta lapus. Gal kas turi kokių minčių kokia priežastis?“ – „Facebook“ grupėje „Lietuvos orų ir gamtos vaizdai“ rašo Mindaugas.

Pasak Panevėžio miesto savivaldybės teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausios specialistės Rasos Stankūnienės – pagrindinė liepų geltonavimo priežastis yra nepalankios meteorologinės sąlygos.

„Dėl klimato kaitos susidarančių nepalankių meteorologinių sąlygų (karščio bangų, ryškių temperatūrinių svyravimų, drėgmės stokos) pradeda gelsti, ruduoti ir kristi dalies liepų lapai, tai vadinama defoliacija,  o tai indikuoja  apie aplinkos poveikį ir medžių fiziologinę būklę – išryškėja silpnesni, ligų pažeisti, sutrikusia maistinių medžiagų įsisavinimo sistema medžiai“, – teigė R. Stankūnienė

Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė aiškino kaip sprendžiama ši problema: „Atliekama medžių stebėsena. Vyrauja natūrali atranka – išlieka sveikesni, gerai išvystyta šaknų sistema medžiai. Nusilpusius, nudžiūvusius medžius palaipsniui pakeičiame naujais medeliais“,

Specialistės R. Stankūnienės teigimu, ryškesnė liepų lapų defoliacija pastebėta praėjusių metų vasarą.

 

Jūsų Panevėžys

Video