10 geriausių šunų veislių senjorams

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Idealūs augintiniai senjorams turėtų būti lengvo būdo ir ne itin aktyvūs. Amerikos veislyno klubas siūlo 10 veislių, turinčių šias savybes. Dabar pasaulyje yra daugybė šunų veislių, todėl prieš renkantis naują šeimos narį vertėtų gerai pagalvoti, ko tikitės iš būsimo augintinio.  Yra net mokslinių rekomendacijų: psichologas Stanley Corenas knygoje „Šuns intelektas“ klasifikavo veisles pagal paklusnumą, prisitaikymą ir instinktus.

Kiekvienas būsimas šuns šeimininkas turi numatęs tam tikrą savybių sąrašą, kuriomis turėtų pasižymėti augintinis. Vyresnio amžiaus žmonėms vertėtų rinktis tokius šunis, kurie yra ne tokie aktyvūs ir malonaus charakterio. Išvardinsime 10 šunų veislių, kurios pasižymi šiomis savybėmis.

Valų korgis pembrukas

Valų korgis pembrukas yra žinomas kaip mėgstamiausias karalienės Elžbietos II šuo, idealiai tinkantis aktyviems senjorams, nes šie šunys reikalauja kelių trumpų pasivaikščiojimų per dieną. Šios veislės šunis yra gana paprasta prižiūrėti, jie nori kuo daugiau laiko praleisti su savo šeimininkais ir juos saugo.

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis

Miniatiūrinis kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros nei kiti mažaveisliai šunys, tačiau šie gyvūnai yra tylūs, protingi ir lengvai dresuojami. Jie niekada nebūna laimingesni nei tada, kai gali gulėti jums ant jūsų kelių.

Maltos bišonas

Maltos bišonas yra viena iš mažiausių šunų veislių. Šios veislės augintiniai kartais yra naudojami terapiniai šunys.  Maltos bišonams nereikia daug mankštintis lauke, o kasdienis  augintinio šukavimas šepečiu gali būti tarsi terapinė ir atpalaiduojanti patirtis šeimininkui.

Prancūzų buldogas

Prancūzų buldogai yra dar viena veislė, kuri nėra labai aktyvi. Prancūzų buldogus lengva prižiūrėti, jie yra ištikimi šeimininkams ir laikomi puikiais kompanionais.

Kurtas

Kurtai yra švelnūs ir meilūs šunys, kurie yra nuostabūs kompanionai suaugusiems žmonėms. Jei priglausite vieną iš daugybės suaugusių šios veislės šunų, ieškančių naujų namų, išvengsite varginančios užduoties, kaip iškrauti aktyvaus šuns energiją.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltieji terjerai yra puikūs kompanionai, kurie yra nedideli ir labai lojalūs. Keli 15 minučių pasivaikščiojimai per dieną užtikrins šio šuns reikiamą fizinį aktyvumą. Juos taip pat labai lengva dresuoti.

Pudelis

Standartiniai, miniatiūriniai ar žaisliniai pudeliai turi visas savybes, kurių reikia puikiam kompanionui. Šios veislės šunys yra labai protingi ir meilūs, lengvai dresuojami ir puikiai prisitaikantys.

Bostono terjeras

Bostono terjerai paprastai yra visiškai atsidavę savo šeimininkams ir mėgsta ilgą laiką tyloje sėdėti šalia jų. Dėl trumpo plauko šie šunys nereikalauja ypatingos priežiūros.

Mopsas

Mopsai yra idealūs augintiniai žmonėms su judėjimo negalia. Šie maži keturkojai mieliau snaudžia ant sofos, o ne bėgioja po kiemą. Didžiąją laiko dalį mopsai praleidžia patalpose. Jie paprastai yra gana tylūs augintiniai ir jiems nereikia daug priežiūros ar dažno maudymo.

Pekinas

Pekinas gali būti laikomas idealiu kompanionu. Ši veislė mėgsta ramybę ir tylą, todėl puikiai tinka ramiems namams be vaikų. Be to, pekinai linkę užmegzti ypač tvirtus santykius su vienu konkrečiu žmogumi, su kuriuo sukuria ypatingą ryšį.

Zinoti.lt

Video