Daugintoja prekiavo augintiniais, kurie buvo laikomi ir auginami tvarte

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Šią savaitę, gavus informaciją, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio apygardų priežiūros skyriaus inspektoriai atliko patikrinimą, VMVT jau anksčiau įkliuvusios daugintojos G. U. valdoje, Raseinių rajone. Patikrinimo metu, G.U. nevykdė teisėtų VMVT pareigūnų nurodymų, neįleido į pastatus, bandė slėpti gyvūnus ir visais kitais įmanomais būdais trukdė atlikti patikrinimą. Nors nelegalia gyvūnų veisimo veikla užsiimanti pilietė ir bandė trukdyti tyrimui, tačiau inspektoriai jos valdoje esančiuose ūkiniuose pastatuose bei lauke aptiko itin prastomis sąlygomis laikomus ir veisiamus 19 šunų ir 4 kates.

Patikrinimo metu užfiksuota, jog gyvūnai buvo laikomi ūkiniuose pastatuose, tamsiose, drėgnose, vėsiose patalpose, kuriose buvo daug pašalinių daiktų. Guolius kai kuriems gyvūnams atstodavo automobilių padangos, o induose buvo rastas nešvarus vanduo bei surūgęs pašaras, kuris skleidė blogą kvapą (induose aptikta neaiškios kilmės košė). Gyvenamojo namo rūsyje buvo įrengti narvai, galimai skirti gyvūnų augintinių laikymui. Kai kurie šunys patikrinimo metu rasti lauke įrengtame voljere, o aptvare aptiktas purvynas.

Nors VMVT inspektoriai ir buvo pasiruošę teismo nutartį dėl patekimo į gyvenamąsias ir ūkines patalpas, G. U. vis bandė trukdyti tyrimui - nebendradarbiavo, slėpė gyvūnus, juos paleidinėdavo iš lauko voljerų ir pan., tačiau padedant Raseinių r. policijos komisariato pareigūnams ir Raseinių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, iš G. U. buvo paimta 19 šunų ir 4 katės. Šie gyvūnai nedelsiant buvo išvežti į veterinarijos gydymo įstaigas apžiūrai. Visi gyvūnai yra perduoti laikiniems globėjams.

Atsižvelgus į šias aplinkybes, pradėta administracinio nusižengimo teisena. Tyrimas dėl žiauraus elgesio ir nelegalios veiklos tęsiamas, daugintojai gresia bauda, gyvūnų konfiskavimas bei draudimas laikyti gyvūnus augintinius 2 metus.

Dėkojame VšĮ „Lietuva - gyvūnams“ savanoriams už neabejingumą ir pagalbą suteikiant informacijos bei Raseinių r. policijos komisariato pareigūnams ir Raseinių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už operatyvų bendradarbiavimą.

VMVT

Video