Parlamente – bandymas kovoti su gyvūnų nuodytojais

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Seimas praėjusią savaitę pradėjo svarstyti įstatymo pataisą, kuria siekiama sutramdyti gyvūnų nuodytojus.

Už tai numatantį Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektą balsavo 44 Seimo nariai, vienas buvo prieš, du susilaikė. Toliau jį svarstys Aplinkos apsaugos komitetas, o į plenarinių posėdžių salę jis turėtų grįžti birželio 18 dieną.

Konservatorių Mindaugo Skritulsko, Andriaus Kupčinsko ir Andriaus Vyšniausko siūlymu siekiama, kad žiauriu elgesiu su gyvūnais būtų pripažintas jų sveikatai žalingų ar erzinančių cheminių medžiagų, kitų priemonių ir įrenginių laikymas gyvūnams prieinamoje vietoje ir paskleidimas viešose vietose.

„Projektą paskatino parengti neseniai įvykęs įvykis Kunigiškėse, kuomet buvo nunuodyta net 17 gyvūnų“, – sakė M. Skritulskas.

Anot jo, panašių dalykų pasitaiko ir kitose šalies vietose.

„Kiek teko kalbėti su veterinarais, tokių atvejų dažnėja. Įvairūs būna motyvai – ir tai, kad susipyksta, susikivirčija kaimynai ir keršto sumetimais, deja, pasitelkia kaimyno augintinius, yra ir tokių, kurie šiaip nemėgsta gyvūnų“, – teigė Seimo narys.

Kaip nurodoma projekto aiškinamajame rašte, viešose vietose mėtomi nuodai pasmerkia gyvūnus žiauriai kančiai ir mirčiai, o gyvūnų šeimininkai patiria ne tik finansinių nuostolių, bet ir sunkių emocinių išgyvenimų.

Priėmus minėtą pataisą, už tokį elgesį būtų galima taikyti administracinę arba baudžiamąją atsakomybę.

 

Panašūs straipsniai

Video