Parodykite tai savo šuniui per televizorių ir jis bus patenkintas

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Šunys yra ne tik mūsų ištikimi draugai, bet ir kompanionai, kurie niekada nepalieka mūsų vienų. Jiems patinka „jų žmonės“, todėl jie gali sėdėti su jais ir prie televizoriaus. Nedaug žmonių žino, kad šunys taip pat turi savo mėgstamus filmus ir net TV laidas! Būtinai sužinokite, ką reikėtų žiūrėti su savo šunimi.

Televizorių žiūrintis šuo laikomas retenybe, nes šunys pasaulį mato visiškai kitaip nei mes. Ekrane rodomas vaizdas jiems yra per lėtas, todėl jie nekreipia į jį dėmesio. Viskonsino-Madisono universiteto ( JAV) Veterinarinės medicinos mokyklos mokslininkų tyrimai yra novatoriški ir įrodo, kad šunys taip pat mėgsta žiūrėti televizorių.

Ar jūsų šuo žiūri televizorių?

Mokslininkams buvo labai svarbu nustatyti, kuo šunys labiausiai domisi žiūrėdami televiziją. Šiame tyrime jie norėjo atidžiai ištirti šuns regėjimą, todėl jiems reikėjo taško, kuris sutelktų šuns dėmesį į vieną vietą. Šie testai yra nepaprastai svarbūs veterinarijos pasaulyje, nes jie padeda nustatyti, ar šunų regėjimas silpsta su amžiumi. Tyrime dalyvavo apie 1600 šeimininkų ir jų augintinių iš viso pasaulio.

Norint atlikti šiuos šunų testus, svarbiausia buvo klausimynas, kuriame turėjo būti nurodyta šuns veislė, amžius, lytis ir gyvenamoji vieta. Tik turėdama šiuos duomenis, grupė mokslininkų šunų šeimininkams nusiuntė keturis skirtingus vaizdo įrašus, kurie turėjo sukelti specifines šunų reakcijas.

Beveik 90 procentų tiriamų šunų rodė didelį susidomėjimą judėjimu ekrane, o 78 procentai parodė emocijas. Daugelis jų lojo, cypė ir net linksmai lakstė žiūrėdami filmus. Labiausiai šunys domėjosi kitų šunų įrašais, o į animacinius filmukus reagavo tik kas dešimtas augintinis. Verta pridurti, kad vidutinis tirtų šunų amžius buvo 4 metai, o 56 procentai šunų buvo grynaveisliai. Žinoma, pats tyrimas ir vėlesnė anketų analizė truko metus!

Kaip mato šunys?

Nedaug žmonių žino, kad šuo gali matyti tik dvi spalvas: mėlyną ir geltoną, o visa kita jam yra pilka. Taip yra dėl dviejų fotoreceptorių, kurie perduoda savo bangos ilgius į šuns smegenis tam tikros spalvos pavidalu. Žmonės turi tris fotoreceptorius, bet mes registruojame tik TV bangų virpesius 55 Hz lygiu. Tačiau šunys tam yra daug jautresni ir šiuolaikiniuose ekranuose jiems reikia net 75 Hz, nes tai yra jų akių registravimo dažnis.

Šių žinių dėka nuo 2021 metų veikia šunų televizijos kanalas – tai kabelinis kanalas, skirtas augintiniams. Ten rodomi filmai yra mėlynos ir geltonos spalvos atspalvių. Platforma prieinama JAV, JK, Prancūzijoje, Brazilijoje ir Australijoje. Daugelis šunų šeimininkų giria šią idėją ir dažnai įjungia šį naują kanalą savo šunims.

Zinoti.lt

Video