Teisme bus nagrinėjama byla dėl bute galimai neteisėtai laikytų pitonų ir kitų egzotinių gyvūnų

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Kauno teismo rūmai nagrinės bylą dėl neteisėto laukinės gyvūnijos išteklių naudojimo ir disponavimo jais. Bylos duomenimis, viename iš Kauno mieste esančių daugiabučių vyras galimai neteisėtai laikė karališkuosius pitonus, paprastąsias rozelas bei leopardinį gekoną.

Kaip nurodoma Kauno apylinkės teismo pranešime, šių metų sausio 31 d. buvo patikrintas butas Kauno mieste bei jame rasti penki karališkieji pitonai, dvi paprastosios rozelos ir vienas leopardinis gekonas.

Bylos duomenimis, asmuo neturėjo Aplinkos Apsaugos Departamento (AAD) leidimo laikyti nelaisvėje šiuos gyvūnus ir būtinų turėti gyvūnų kilmę bei teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų, o dėl karališkųjų pitonų ir paprastųjų rozelų asmuo galimai pažeidė ir Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo reikalavimus.
Visi rasti gyvūnai buvo perduoti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laukinių gyvūnų globos centrui, o gyvūnus laikiusiam asmeniui AAD pareigūnai skyrė subendrintą 60 eurų baudą.

Asmuo su šia bauda nesutiko ir pateikė skundą teismui. Kaunietis skunde teigia, jog bute laikyti gyvūnai yra jo augintiniai, prašo panaikinti jam skirti nuobaudą ir grąžinti konfiskuotus gyvūnus.  Administracinio nusižengimo byla bus nagrinėjama viešuose teismo posėdžiuose.
 

Video