Kaip atsikratyti piktžolių naudojant laikraštį?

Žinoti.lt nuotrauka. Žinoti.lt nuotrauka.

Kaip atsikratyti piktžolių? Šį klausimą sau užduoda kiekvienas sodą prižiūrintis žmogus. Tam tikrai padės paprastas ir nebrangus sodininkų naudojamas sprendimas! Jį gali išbandyti kiekvienas, nes reikiamų medžiagų tikrai turite namuose.

Kaip atsikratyti piktžolių naudojant laikraštį? 

Piktžolės – kiekvieno sodo problema. Yra daugybė būdų, kaip su jomis kovoti. Purškiamos medžiagos, agroplėvelės, medžių žievė, akmenys ir kitos mulčiavimo medžiagos. Neseniai rašėme apie tinklaraštininkę, kuri panaudojo 500 kvadratinių metrų agroplėvelės. Paaiškėjo, kad po ja augalo šaknys vystėsi ne į tą pusę. Užuot augusios giliai į dirvą, jos ėmė įsipainioti į neaustinę medžiagą. Moteris nedelsdama nusprendė ją iš savo sodo pašalinti. Paaiškėjo, kad neaustinis audinys turi pigesnį ir veiksmingesnį pakaitalą. Be to, šis būdas daug pigesnis!

Laikraštis sode yra natūrali alternatyva neaustinei medžiagai. Jį galite lengvai naudoti sode ir taip greitai atsikratyti piktžolių. Tas vietas, kur auga piktžolės, tiesiog užklokite storu laikraščių sluoksniu. Jei ten jau auga augalai, išdėliokite juos aplink, palikdami nedidelį tarpą nuo stiebo. Tada viską užpilkite vandeniu ir šiek tiek palaukite. Kai viršutinis sluoksnis pradės džiūti, uždenkite laikraščius žieve arba plonu dirvožemio sluoksniu.

Laikraščiai sode, skirti piktžolėms naikinti. Kaip tai veikia?

Storas laikraščių sluoksnis neleidžia saulės šviesai ir orui prasiskverbti į po juo esantį dirvožemį. Tai neleidžia piktžolėms augti tiek, kad jos prasiskverbtų pro laikraštį. Be saulės po storu laikraščio sluoksniu piktžolės nuvysta. Nepamirškite, kad kiti augalai taip pat gali jį pažeisti. Jei ateityje norėsite ką nors sodinti, laikraščius būtinai kruopščiai iškirpkite.

Ekologiška ir pigi alternatyva agrotekstilei

Šis metodas yra populiarus. Sodininkams čia svarbūs ne tik finansiniai sumetimai. Ekologinis laikraščių aspektas taip pat turi privalumų. Toks paklotas yra biologiškai skaidus, todėl po metų jo nelieka jokių pėdsakų. Tokios procedūros pakanka visą sezoną – nuo pavasario iki vėlyvo rudens.

Su juo gali dirbti ir pirmuosius žingsnius žengiantys sodininkai mėgėjai. Laikraščių naudojimas yra labai paprastas ir sunku pakenkti augalams. Palyginti su agrotekstiliniu audiniu, po jais neatsiranda pelėsių ir į juos neįauga šaknys. Natūralus skaidymasis reiškia, kad kasmet galime dėti vis daugiau sluoksnių ir nesijaudinti dėl savo sodo žemės būklės.

Svarbu naudoti juodai baltus laikraščius. Vaškuoti laikraščiai su spalvota spauda dirvožemyje gali suskaidyti cheminius spausdinimo dažų komponentus. Tai gali turėti įtakos dirvožemio rūgštingumui. Tai ypač svarbu, pavyzdžiui, įrengiant daržą.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video