Pagaliau prasidėjo lietuviškų braškių sezonas: kaip jas laikyti namuose

Braškės Braškės

Tikrieji pavasario simboliai – 20 laipsnių perkopianti šiluma, žiedais apsipylusios obelys bei pirmosios kvapnutėlės ir be galo lauktos lietuviškos braškės.  Vietos ūkiuose prisirpusios lietuviškos uogos šią savaitę jau pristatomos į parduotuves. Pasak Gintarės Kitovės, vieno prekybos tinklo komunikacijos vadovės, toks ankstyvas lietuviškų braškių startas pirkėjų buvo sutiktas su entuziazmu – vos uogoms pasirodžius, pirkėjai skuba jų paragauti.

„Pirmosios lietuviškos braškės – vienos laukiamiausių naujo derliaus gėrybių. Jos ypač vertinamos už šviežumą, nes ką tik nuskabytos iškart atkeliauja į parduotuves. Dėl to glaudžiai bendradarbiaujame su vietos ūkininkais, kad vos uogoms prisirpus, jų galėtumėme nedelsiant pasiūlyti pirkėjams. Džiugu, kad tą padaryti šiemet galime jau gegužės pradžioje“, – sako G. Kitovė.

Kaip elgtis, kad braškės namuose išstovėtų ilgiau

Šviežioms artėjančia vasara kvepiančiomis braškėms atsispirti sunku, todėl ne vienas jų įsigyja daugiau nei vienam valgymui.  Jos delikačios ir sultingos, tačiau netinkamai laikomos gali gana greitai prarasti tvirtumą ir imti gesti. Daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė dalijasi keliais naudingais patarimais, kad šviežios braškės namuose išstovėtų ir kelias dienas.

Namuose apžiūrėkite. Parduotuvėje pirktas braškes namuose reikėtų dar kartą atidžiai apžiūrėti, ar kelionės namo metu jos nebuvo pažeistos. Tokias vertėtų kuo greičiau suvalgyti – jos gesti pradės greičiausiai.

Neplaukite visų. „Nors natūraliai norisi iškart nuplauti šviežias gėrybes, iš tiesų braškių reikėtų nusiplauti tik tiek, kiek dabar valgysite. Jų plona odelė lengvai sugeria skystį, o papildoma drėgmė gali paskatinti gedimo procesus. Tad jeigu neketinate uogų valgyti iškart, jų ir neplaukite“, – pataria J. Sabaitienė.

Laikykite šaldytuve. Į indo dugną įdėkite kelis popierinių rankšluosčių sluoksnius – jie sugers drėgmę ir ilgiau išlaikys uogas šviežias. Tada išdėliokite anksčiau atrinktas braškes, uždenkite jas dar vienu popierinio rankšluosčio sluoksniu ir dėkite į šaldytuvą. Geriausiai tinka vaisiams skirtas stalčius arba viršutinė lentyna, kur temperatūra nėra per žema.

Neplaukite šiltam vandenyje. Tokiame vandenyje uogos lengviau praras tvirtumą. Naudokite vėsų ar kambario temperatūros vandenį, į jį taip pat galite įpilti šaukštelį obuolių acto – jis padeda pašalinti nešvarumus ir prailgina braškių galiojimo laiką.

Išimkite iš šaldytuvo anksčiau. Braškės bus skanios ir aromatingos, jei jas iš šaldytuvo ištrauksite likus maždaug 30 minučių iki valgymo.

Video