Pomidorų persodinimas. Kodėl daigai nuvysta?

Žinoti.lt nuotrauka. Žinoti.lt nuotrauka.

Dauguma augalų prieš sodinant į daržą yra grūdinami. Tai būtina, kad jie priprastų prie lauko sąlygų. Kartais net užgrūdinti augalai, pavyzdžiui, pomidorai, gali blogai prisitaikyti ir neprigyti. Paaiškinsime, kodėl pasodinti pomidorai nuvysta ir kaip tai ištaisyti.

Nors iš prigimties pomidorai ar kiti augalai yra visiškai pasiruošę auginimui lauke – jie ne visada prigyja. Tam įtakos turi keletas veiksnių, kuriuos galite neutralizuoti. Sužinokite, kaip tai padaryti, kad neprarastumėte derliaus.

Kodėl pasodinti pomidorai nuvysta?

Yra kelios priežastys, kodėl taip nutinka. Tai gali būti ligos arba azoto trūkumas. Kai kuriais atvejais pomidorų daigai nuvysta dėl kenkėjų, pavyzdžiui, miltligės ar pilkojo pelėsio, poveikio. Jei norite būti tikri, kad jie gerai prigis, grūdinkite juos, ypač apsaugodami nuo temperatūros pokyčių. Prieš sodindami į žemę, pomidorų daigus galite laikyti balkone arba terasoje. Taip pat svarbu tinkamai paruošti dirvą pomidorų daigams – ji suteiks jums sveiką derlių. Ji turi būti derlinga ir sveika. Kitas žingsnis – tinkamų trąšų naudojimas ir augalų priežiūra. Nepamirškite, kad iš pradžių daigai natūraliai šiek tiek nuvysta – taip yra dėl streso, patiriamo persodinant juos iš daigyklos arba išnešant iš šiltnamio.

Pomidorų daigai ir jų auginimo problemos

Pomidorus veikia dirvožemio, aplinkos ir temperatūros pokyčiai – tai nėra neutralūs veiksniai jų atžvilgiu. Todėl vėliau jie gali pradėti vysti. Kartais jų lapai pagelsta dėl nepakankamo azoto kiekio – tada tai ženklas, kad reikia tręšti „maitinamosiomis“ trąšomis. Pomidorų daigus taip pat gali nudeginti saulė. Todėl juos laikinai uždenkite – ant lankų uždėkite kartoną arba ploną dengiamąją medžiagą. Taip daigai bus šiek tiek apsaugoti nuo saulės. Jei ant pomidorų lapų pastebėjote skylučių, tai reiškia, kad jais maitinasi šliužai ar kiti kenkėjai, kas taip pat skatina pomidorų nykimą.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video