Universalaus dirvožemio daugiau nepirksiu. Negaliu suskaičiuoti, kiek gėlių nuėjo perniek

„Mūsų Ignalina „Mūsų Ignalina" nuotr.

Pavasarinis augalų persodinimas – be galo svarbi procedūra, kad jie galėtų sveikai augti ir gausiai žydėti. Daugelis sodininkų griebia bet kokią randamą gėlių žemę, o tai ne visada yra geras pasirinkimas. Žinių trūkumas šiuo atveju yra pražūtingas, o populiarus universalus dirvožemis gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Augalų augintojai dažnai pastebi, kad jų augalus reikia specialiai apdoroti, kad jie galėtų žydėti visą sezoną. Kai naudojame universalų dirvožemį, patenkame į rimtą bėdą, manydami, kad jis iš tikrųjų tinka visoms gėlėms, ir  tai yra klaida. Kokią dirvą mėgsta vazoninės gėlės? Ne visos jos bus patenkintos šiuo populiariu pasirinkimu.

Ar tinka universali žemė vazoninėms gėlėms?

Tikriausiai bent kartą susimąstėte, kodėl jūsų kambariniai augalai po persodinimo neužauga, o nuvysta. Priežasčių gali būti daug, tačiau dažnai jų būklės kaltininkė yra universali žemė, kuri, be savo pavadinimo, neturi nieko bendra su universalumu. Nedaug žmonių supranta, kad substratas iš tikrųjų yra sunkus, kompaktiškas ir labai ilgai išlaiko drėgmę, o tai nėra labai geras sprendimas vazoninių gėlių atveju. Tai ypač pasakytina apie žaliuosius ar atogrąžų augalus, kuriems keliami specifiniai reikalavimai, skirtingai nei kitiems augalams, nes universalia dirva jie tikrai nesiskųs.

Persodinus augalus į universalią dirvą, gali susidaryti pelėsiai, kurie yra mirtini gėlėms. Sistemingai tręšdami ir laistydami galite tikėtis vazoninių augalų susirgimo, o ne nuostabių žiedų. Dėl šios priežasties kur kas geresnė išeitis bus pasirinkti specialią žemę gėlėms arba pasidaryti ją patiems. Sveikų augalų raktas į sėkmę yra puri ir gazuota dirva.

Kokia dirva geriausia gėlėms?

Patyrę sodininkai puikiai žino, kokia dirva yra geriausia gėlėms, o rinkoje jų apstu. Žaliųjų augalų dirvožemis puikiai tiks fikusams, palmėms. Orchidėjoms dirvožemis taip pavadintas neatsitiktinai jų pavadinimų ir turės didelę įtaką jų žydėjimui. Jame yra kokoso kevalų, durpių ir pušies žievės, kuri suteikia šaknims prieigą prie oro.

Jei namuose turite daug sukulentų ar kaktusų, rinkitės jiems skirtą žemę, kurioje itin gausu rūgščių durpių ir, svarbiausia, ši žemė nesulaiko vandens, o tai turi įtakos gerai gėlių būklei. Rinkoje taip pat yra dirvos paparčiams ir citrusiniams vaisiams, universali dirva gali būti praeitis.

Zinoti.lt

Video