Sugedus technikai Kretingos rajono gyvenvietėse riogso šakų krūvos

Įvykio nuotr. Įvykio nuotr.

„Švyturio“ redakciją pasiekė informacija, kad ne vienoje Kretingos rajono gyvenviečių dar nuo balandžio pabaigos riogso neišvežtos šakų krūvos. Kol kas neatrodo, kad savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ darbuotojai skubėtų likviduoti savo atsilikimą.

Pagal iš anksto paskelbtą šakų išvežimo grafiką, baigiantis balandžiui ir pirmosiomis gegužės dienomis komunalininkai turėjo išvežti šakas iš sodų bendrijų „Rubuliai“, „Minija“, „Rasa“, „Akmena“, „Paupys“, iš Darbėnų, Daubėnų, Pasertupio, Kūlupėnų, Kartenos, Kalniškių, Abakų, Dauginčių, Jokūbavo, Dupulčių, Raguviškių, Kluonalių gyvenviečių. Tačiau gyventojų suneštos, sudėliotos šakų krūvos taip ir laukia komunalininkų rankų.

Kas gi atsitiko, kodėl taip vėluojama išvežti šakas? „Kretingos komunalininko“ direktorius Paulius Ruškus sakė, kad toks atsilikimas nuo šakų išvežimo grafiko įvyko dėl sugedusios technikos.

„Technika – jau toks dalykas, kad sugenda netinkamiausiu metu. Sugedo šakų keltuvas, vadinamas fiskaru. Stengiamės sutvarkyti kuo greičiau, bet vis atsiranda trukdžių. Šakas esame išvežę iš Kretingos miesto, o daugelyje rajono pakraščių gyvenviečių, atokesnėse vietose šakų krūvos taip ir stovi. Bandome ieškoti, kas ar paskolintų techniką, ar išvežtų, bet kol kas – sunkiai“, – kalbėjo P. Ruškus.

Jo teigimu, Kretingos rajone šakų iš gyventojų sodybų išvežimo kaina įskaičiuota į vietinę rinkliavą, kitur reikia susimokėti papildomai. „Šakų tūris atrodo didelis, o svoris – menkas“, – teigė direktorius. Todėl sunku rasti, kas galėtų užsiimti tokiu darbu arba kas skolintų techniką.

Andrius Juškevičius ("Švyturio laikraštis")

 

Švyturio laikraštis

Video