Tai padeda apsaugoti braškes nuo sraigių

Braškių pirežiūra. Braškių pirežiūra.

Braškės – turbūt pačios skaniausios vasaros gėrybės. Šios uogos sulaukia itin didelio dėmesio dėl nuostabaus skonio, nesudėtingo auginimo ir maistinės vertės. Vis dėlto, netinkama braškių priežiūra ir grybelinės ligos gali sunaikinti visą derlių. Sužinokite, kaip tinkamai mulčiuoti braškes, kad jos būtų apsaugotos nuo ligų ir kenkėjų.

Braškių mulčiavimas gali padidinti braškių atsparumą nepalankiems veiksniams. Jei tą atliksite tinkamai, braškės bus didesnės, saldesnės ir skanesnės. Jei norite padidinti derlių, braškes pakanka mulčiuoti vos kartą per mėnesį.

Kas patinka braškėms?

Braškes vertėtų sodinti šiltose, saulėtose vietose. Rekomenduojama rinktis nuo vėjo apsaugotą vietą arba uždengti, pavyzdžiui, agro plėvele. Braškės mėgsta rūgščią, bet lengvą ir derlingą dirvą, jas galima sodinti anksti pavasarį arba vasarą. Jei jos bus pasodintos į tinkamą dirvą, braškių tręšti nereikės. Nepaisant to, turėtumėte sutelkti dėmesį į reguliarų piktžolių ravėjimą, nes piktžolės atima vaisių vystymuisi reikalingas maistines medžiagas. Piktžolių naikinimas rankiniu būdu yra vidutiniška prevencinė priemonė ilgalaikėje perspektyvoje.

Braškių mulčiavimas: kas tai ir kaip tą daryti?

Mulčiavimas apima tarpų tarp krūmų padengimą specialiu mulčiu,  kuris apsaugo augalus. Visų pirma, jis apsaugo braškes nuo piktžolių. Antra, šio metodo dėka vanduo ne taip greitai išgaruoja, todėl  augalai neišdžiūsta. Jei pasirūpinsite mulčiavimu, braškes galėsite laistyti rečiau. Mulčiavimas taip pat apsaugo braškes nuo kenkėjų, ypač sraigių. Taip pat tai gali padėti išvengti įvairių braškėms būdingų ligų. Bet kaip tą tinkamai padaryti? Tereikia tarp krūmų paskleisti šiaudų ar džiovintos žolės. Šis mulčiavimo būdas yra ekologiškas, nes galima naudoti nupjautą žolę. Mulčiavimą rekomenduojama atlikti kartą per mėnesį. Tą geriausia daryti nuo pat pirmos braškių pasodinimo dienos. Niekada po braškėmis nebarstykite ką tik nupjautos žolės, nes ji pritraukia sraiges. Sausi šiaudai ar sausa žolė – neįveikiama kliūtis sraigėms.

Mulčiavimas taip pat gali būti atliekamas naudojant specialius kilimėlius, kurie tarnaus visą sezoną. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad medžiaga iš polipropileno nėra ekologiška, tačiau puikiai apsaugo braškes nuo pelėsio.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video