Dzūkijos nacionaliniame parke puoselėjamos tradicijos 

Drevine bitinikystė. M. Lapelės nuotrauka Drevine bitinikystė. M. Lapelės nuotrauka

Dzūkijos nacionaliniame parke puoselėjamas senovinis amatas – drevinė bitininkystė. Čia vyksta daug iniciatyvų, siekiant išsaugoti autentiškąją tamsiąją bitę. 

Po Drevinės bitininkystės Varėnos krašte įrašymo į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija džiaugiasi per keletą metų pasiektais rezultatais. 

Direkcija jau ne vienerius metus buria drevinės bitininkystės puoselėtojų būrį, organizuoja modulinius kursus pretendentams į pameistrius drevininkus. užmezgė bendradarbiavimo santykius su Lenkijos drevininkais (bartninkais) ,,Bractwo Bartne“.

Dzūkijos nacionaliniame parke vyksta vasaros stovykla ,,Drevinė bitininkystė“, kurioje supažindinama su šio amato subtilybėmis. 

Neseniai įsteigta asociacija ,,Lietuvos drevininkai“, kurios pirmininkas Algis Svirnelis - zervyniškis, drevininkas, drevininko Pranciškaus Svirnelio anūkas, kryždirbys. 

Asociacija vienys drevininkus ir drevinės bitininkystės puoselėtojus, kad nykstanti tradicija neišnyktų, o transformuotųsi į XXI amžiaus gyvą reiškinį, saugant ir Lietuvos tamsiosios bitės (Apis mellifera mellifera) populiaciją, prisitaikiusią gyventi drevėse.

 

Panašūs straipsniai

Video