Stručius iš kiaušinių perinanti šeima: kaime veiklų užtenka, reikia tik trupučio fantazijos

Valiulių šeima tikina, kad šeimos ūkis – greičiau pomėgis, nei verslas. Valiulių šeima tikina, kad šeimos ūkis – greičiau pomėgis, nei verslas.

„Yra daug žmonių kaime sakančių, kad sunku su darbais. Aš su tuo visiškai nesutinku. Reikia tik netingėti dirbti. Anksčiau buvo kolūkiai, visi karves melžė, dabar tokie dalykai numirė. Reikia  truputį fantazijos, kad sukurtum kažką savo, pajudėti ir pinigai patys pareina“, – įsitikinęs Audrius Valiulis. Panemunėlyje gyvenantys Audrius ir Kristina Valiuliai bei 17-metė jų dukra Luka fantazijos nestokoja – perina stručius, gamina lietuviškus „Rafaelo“ ir prisigalvojo įvairių veiklų, kurias vadina greičiau hobiu, nei verslu.

Originalo dar nepasiekė

K. Valiulienė pasakojo, kad ieškodama papildomos veiklos, pradėjo gaminti muiliukus, tai jos naujausias sumanymas, o dukra Luka, nuo mažų dienų kepanti pyragus, pasiūlė šalia kitų „rankdarbių“ pagaminti ir kokosinių keksiukų. „Pyragus dideliais kiekiais gaminti būtų nepatogu, todėl nusprendžiau kepti keksiukus. Receptus pasiūlė teta, tačiau būčiau ir pati sugalvojusi“, – sako Luka. Naminių saldainių „Rafaelo“ recepto ieškojo internete. Kristina neslepia, kad išgauti originalų skonį dar nepavyksta, trūksta traškumo, nes naudoja tik riešutą, kondensuotą pieną ir kokosą. Audrius apie konditerinius žmonos gebėjimus kitokios nuomonės – patikina, kad nieko netrūksta ir viskas priklauso nuo meilės.

Sunkiau, nei su vaikais

Neseniai vykusioje Kazliškio šventėje putpelių kiaušiniai ant Valiulių prekybinio-edukacinio stalelio atsidūrė neatsitiktinai. Šį pavasarį pradėjo auginti putpeles, turi jų jau 80. Putpeles perino iš kiaušinių. Ar pirkti jau gyvą paukštį nebūtų patogiau? „Jeigu esi vartotojas, tada patogiau“, –  sako Audrius, o Kristina priduria, kad norėję pabandyti, ar pavyks.

Kai pavyko, perėjo į kitą „lygį“ – inkubatoriuje perina stručius. Kiaušinių įsigijo radę skelbimą internete, papildomų žinių, kaip vyksta procesas, irgi sėmėsi iš svetimos patirties. Perinimo laikas priklauso nuo veislės. Afrikinius stručius reikia perinti ilgiau, Nandu – trumpiau. Panemunėlyje stručiai turėtų išsiristi per 36 dienas. Kiaušiniai laikomi 36 laipsnių šilumoje, kas tris valandas juos reikia vartyti, prižiūrėti drėgmę. „Truputį sunkiau, negu su vaikais“, – juokauja Audrius.

Kristina Ramanauskaitė ("Rokiškio Sirena")

Rokiškio Sirena

Video