Žemdirbiai paskelbs nuomonę apie situaciją pieno rinkoje ir protesto akciją

Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr. Asociatyvi nuotr. Gedimino Stanišausko nuotr.

Žemdirbių atstovai trečiadienį rengia spaudos konferenciją, kurioje aptars krizinę situaciją pieno sektoriuje bei planuojamą protesto akciją.

"Prekybos centruose pieno produktų kainos pasiekė neregėtas aukštumas, ir nors pavieniai prekybos tinklai neva imasi kainų mažinimo iniciatyvų, didumai pirkėjų pieno produktai tampa sunkiai įperkami. Tuo tarpu pieno gamintojams už žaliavinį pieną kaina tik mažėja – neapsikentę neteisybės, ūkininkai pradeda dalinti pieną už dyką, tokiu būdu signalizuodami apie nebepakeliamą naštą, – teigiama žemdirbių pranešime. – Situacija Lietuvos pieno sektoriuje staiga tapo kritinė: jau 6 mėnesius pieno gamintojams mokama kaina už žaliavinį pieną mažėja. Tad stabiliai mažėja tiek ūkių laikančių karves, tiek karvių skaičius. Lietuvoje nėra parengtos aiškiai apibrėžtos pieno sektoriaus ateities vizijos ir stabilumo užtikrinimo priemonių. Nuolat griežtėja įvairūs reikalavimai, ūkininkams taikomos neproporcingai griežtos sankcijos. Jau kalbama apie naujus turto mokesčius, požeminio ir paviršinio vandens apmokestinimo, akcizų žymėtam dyzelinui ir „raudonam“ dyzelinui skirtam kūrenimui padidinamą ir nustatymą, ne dirbamos žemės plotui, o ūkiui. Šio proceso padariniai daro neigiamą įtaką ne tik Lietuvos pienininkystei, bet ir Lietuvos ekonomikai, ypač ekonominiam kaimo vietovių gyvybingumui".

Žemdirbiai, matydami, kad šis Žemės ūkio ministras neturi noro ir kompetencijos išspręsti žemės ūkio problemų, o jas tik gilina, kovo 23 d. dieną rengia protesto akciją prie LR Seimo.

Žemdirbių atstovų teigimu, krintant žaliavinio pieno kainoms, gamintojams našta tampa nebepakeliama. Be to, pasak jų, Lietuvoje nėra parengtos aiškiai apibrėžtos pieno sektoriaus ateities vizijos ir stabilumo užtikrinimo priemonių. 

Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Eimantas Pranauskas, kooperatyvo „Pieno puta“ direktorė Juratė Dovydėnienė.

Norėdami komentuoti prisijunkite

Video