Lenkijos ūkininkai streikuoja Seime – reikalauja atšaukti žaliojo kurso reikalavimus

Ūkininkų protestas Lenkijos seime. Grzegorz Braun nuotr. Ūkininkų protestas Lenkijos seime. Grzegorz Braun nuotr.

Nuo ketvirtadienio kaimyninės šalies ūkininkai surengė tylų streiką jau ir Lenkijos seime, kur jiems leidimus patekti į pastatą parūpino opozicinių partijų parlamentarai. Pastariesiems gresia didžiulės baudos. 

Žemdirbiai reikalavo susitikimo su premjeru Donald Tusk‘u ir visiškai atšaukti ES žaliojo kurso reikalavimus Lenkijoje. Savo ruožtu Lenkijos žemės ūkio ministras Czesław Siekierski‘s ūkininkų reikalavimus laiko nebeaktualiais ir pasenusiais.

Protesto akcijoje dalyvavo iš viso 14 žemdirbių iš naujai įkurtos „Orka“ sąjungos.

Kaip teigiama, po pusmetį trunkančių streikų ūkininkai praranda kantrybę.

Lenkijos žiniasklaidoje pranešama, kad visi 14 deputatų, kurie suteikė leidimus ūkininkams patekti į Seimą kiekvienas bus nubausti po 14 000 zlotų siekiančiomis baudomis (maždaug 3 250 Eur).

Ūkininkai teigia, kad be ES žaliojo susitarimo panaikinimo reikėtų uždaryti sienas Ukrainos žemės ūkio produktų importui.

„Turi būti uždarytos landos nekontroliuojamų ir nepatikrintų prekių eksportui. Mes nuodijame savo piliečius, o norime, kad piliečiai valgytų sveiką maistą“, – replikavo vienas protestuotojų.

Apsaugos darbuotojai mėgino išvyti žemdirbius iš koridoriaus, kurį jie buvo blokavę, tačiau vėliau šių planų atsisakė.

Ūkininkams visgi pavyko pasikalbėti su žemės ūkio ministru Siekierski‘u. Pats ministras tikino, kad protesto akcija yra nepagrįsta, nes padaryta nemažai nuolaidų žaliojo susitarimo programoje. Politikas pabrėžė, kad situacija pasienyje su Ukraina pagerėjo, nes išaugo ir Lenkijos grūdų eksportas, o produkcijos kainos pradėjo po truputį didėti.

Video